28/11 čtvrtek MAITREA

PSYCHOLOGIE BUDDHISTICKÉ TANTRY - Umírání, smrt a transformace

Pozor tato akce již proběhla v roce 2013. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Buddhistická tantra nabízí hluboké porozumění spirituálních aspektů osobního růstu a rozšíření poznatků západní transpersonální psychologie. Na tomto semináři budeme prozkoumávat smrt jako proces psychického i fyzického umírání i jako zkušenost „temné noci duše“ coby aspektu duchovní cesty.
  • Datum: 28.11.2013
  • Čas: 9.30-18.00 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 2 000 Kč
  • Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

V životě dříve či později nastává okamžik, ve kterém se rituálně vydáváme na cestu smrti vlastní identity a její následné transformace. Tento okamžik nám pouze připomíná naši vlastní smrtelnost, což pro řadu z nás může být děsivé, bolestivé a může to v nás vyvolat naprostou ztrátu orientace v čase a prostoru. „Ale někdy musí něco zemřít“.

Rob Preece se zabývá propojováním jungovské psychologie s buddhistickou tantrou již více než 30 let. Tomuto tématu věnoval řadu kurzů a workshopů vedených nejenom ve Velké Británii, ale i v Evropě. Závěry jeho dlouholeté práce vyústily v napsání několika knih na toto téma, např. Psychologie buddhistické tantry (vyšla právě v nakladatelství MAITREA), Moudrost nedokonalosti a jiných.

Během své návštěvy v Praze naučí Rob postupně účastníky seminářů, jak se na transpersonální psychologii podívat z buddhistické perspektivy, přičemž k tomu bude využívat různé aspekty psychologických procesů buddhistické tantry uvedených ve vztahu k práci C.G.Junga.

Tento seminář je určen především pro ty, kdo působí na poli psychoterapie či poradenství, ale samozřejmě také pro každého, kdo se zajímá o vlastní rozvoj.

Ačkoliv to není kurz, který by vyžadoval účast na všech částech, pro vyšší efektivitu a k získání toho nejlepšího z něj v nich doporučujeme postupně navštívit všechny díly tohoto cyklu.

V rámci cyklu Psychologie buddhistické tantry se budeme věnovat následujícím tématům:

- Transformace energetického těla (již proběhlo během 1. workshopu)
- Práce se Stínem a „podosobnostmi“ (již proběhlo během 2. workshopu)
- Pohled na proces smrti a transformace
- Prozkoumání vztahu k archetypům a posvátnému
- Vztah mezi egem a Já (neboli buddhovskou podstatou)
- Pohled na ženský a mužský princip
- Prozkoumání podstaty Mandaly a vizí celistvosti

Tlumočení zajištěno.

O lektorovi

  • Rob Preece (Thubten Kunkyen)

    Anglický psychoterapeut a učitel meditace Rob Preece praktikuje buddhismus již 40 let, převážně v tibetské tradici. Strávil řadu let v intenzivním ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů. Více než 20 let ...

    více informací o lektorovi