19/5 neděle A

Přirozený porod a porod doma

Pozor tato akce již proběhla v roce 2013. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Příchod Člověka na svět je jedinečnou a neopakovatelnou zkušeností pro každého z nás.Způsob porodu ovlivňuje celý následující život… Rozhodujete se kde přivedete na svět své dítě? Sháníte a tříbíte informace? Pojďte společně s ostatními sdílet vaše otázky, pocity, zkušenosti.
  • Datum: 19.5.2013
  • Čas: 10.00-21.00
  • Místo: A-Centrum, Vítkova 10, Praha 8
  • Cena: 800 Kč za jednotlivce, 1100 Kč za pár
  • Kontakt: Lucie S.Groverová, 777135448

Příchod Člověka na svět je jedinečnou a neopakovatelnou zkušeností pro každého z nás.Způsob porodu ovlivňuje celý následující život…
Rozhodujete se kde přivedete na svět své dítě?
Sháníte a tříbíte informace?
Pojďte společně s ostatními sdílet vaše otázky, pocity, zkušenosti….

Obsahem tohoto setkání bude společné sdílení tématu „přirozený porod kdekoli a porod doma“, osobní zkušenost včetně praktických informací.

Můžete se těšit například na:
-porod doma - jak postupovat na úřadech.Co všechno k porodu doma máte či nemusíte mít.
porod doma - jak prakticky postupovat při porodu samotném a po něm.
-porod doma i v porodnici – používání bylin
-porod doma i v porodnici – Muži a porod. Jaká může být přínosná mužská účast? Mužské a ženské "role" Jak to vidí ostatní muži.
porod doma i v porodnici - Komunikace mezi partnery - během těhotenství, porodního procesu a krátce po něm.
porod doma - Současná situace v ČR - odkazy, kontakty, doporučení
Lotosový porod- osobní zkušenost
- a další….
Seminářem vás provedou Lucie Suchá Groverová a Radek Suchý-Grover

O PRŮVODCÍCH :
Lucie S.Groverová- autorka knihy Aby porod nebolel , publicistka, výtvarnice, lektorka kursů prenatální komunikace prostřednictvím kresby a workshopů Aby porod nebolel…, matka pěti dětí….. „Prvního syna jsem přivedla na svět v porodnici ,pouze za podpory PA, další čtyři děti doma bez jakékoli intervence.Mám zkušenost s porody bez bolesti, které jsem celé prozpívala…..Poslední syn se narodil způsobem tzv."lotosového porodu"

Radek Suchý Grover- spoluautor knihy Aby porod nebolel, spolupřekladatel a iniciátor vydání knížky The Mind of Your Newborn Baby(Fascinující mysl novorozeného dítěte)-David Chamberlain, zabývající se prenatální a perinatální psychologií. „Jsem ctitel přírody, člověk s všestrannými zájmy (psychologie, filozofie, religionistika, sociologie, pedagogika, historie, biologie, geografie), bývalý šéf malé počítačové firmy. Člověk toužící po co nejpřirozenějším lidství, snažící se jít ke kořenům věcí. Hledač nemachistického mužství. Manžel, partner, přítel, syn a táta 5 dětí ve věku 12, 7, 5, 3 a 1 rok“

O lektorovi