Přejít na navigaci


Přírodní stavitelství

Pozor tato akce již proběhla v roce 2011. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Pátek 8.4. 2011 - Neděle 10.4. 2011
Tento seminář vám přinese přehled o výhodách a nevýhodách různých druhů ekostaveb a materiálů. Praktické návody jak a hlavně z čeho stavět kvalitní, zdravý a trvanlivý dům s použitím přírodních materiálů.
 

Rezervujte si místo včas

Místo: Jurta na farmě na samotě u lesa, Senec, 20km nad Bratislavou
Čas: 18 00 – 16 00
Cena: 1800,- Kč

Popis akce

V současné době se dostává stále více do popředí spotřeba energií u staveb. V posledních létech prudce narůstá počet nízkoenergetických a pasivních domů. Tato nízkoenergetické výstavba vyžaduje použití velkého objemu izolací. Zde se nabízí možnost použití přírodních materiálů, které jsou energeticky nenáročné při zpracování a tím cenově výhodné. Jednoznačně nejvíce používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale podle způsobu jejich použití může prudce narůst pracnost na stavbě. Několik možných rozdílných konstrukcí si ukážeme na příkladech několika staveb.

Kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům...

Dále si probereme praktickou stavbu slaměného domku a výrobu vlastních omítek a cihel. Probereme seznam dodavatelů, kde a co koupit, co se vyplatí si nechat vyrobit a kdy se mi vyplatí stavba svépomocí. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

O lektorovi

Petr Skořepa

Staví domy ze dřeva, slámy a hlíny - netradiční kruhové nebo stěhovatelné domy. Neustále se vzdělává (pasivní domy, přírodní stavitelství, zelené střechy, soběstačné domy - earthships, získávání energie, geomantie, feng-šuej, léčitelství, řád přírody). Testuje nové techniky na svých stavbách a tedy bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách.

Dále se zajímá o soběstačnost, tedy budeme se nějaký čas věnovat cestě k větší nezávislosti na energiích a nákupech v supermarketu, zakládání rodových osad a vzorových biofarem, které dokáží dodávat bio zeleninu (za ceny běžné chemické zeleniny) pro asi 60 rodin. Nebo jak postavit soběstačný dům bez přípojek. Také co a jak je možně postavit na zemědělské půdě z pohledu stavebního zákona.

Přidejte komentář nebo dotaz:
Novinky a kalendář akcí e-mailem
 

PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK

22.-25.5.2014 s léčitelkou a duchovní učitelkou Canelou M. Meyers

 

 

 

 

Vědomé žití v každodenním životě

24.4. s Gaiou (DE)

 

 

 

 

 

PROBUZENÍ DO VĚDOMÉHO ŽIVOTA

16.-20.4.2014
s Janu Sorenem Ventegodtem (DK)