11/5 středa MAITREA

OSLAVA MÉHO TĚLA: DIVOKÁ A KRÁSNÁ – tantra pro ženy

Pozor tato akce již proběhla v roce 2016. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Tělo je náš celoživotní partner. Je stále s námi, všude nás doprovází. Jaký vztah spolu máme? Přijde mi moje tělo krásné? Jak moc jsem schopna přijmout své tělo takové jaké je, neposuzovat ho, nekritizovat, ale vidět jej jako vnější zrcadlo mého vnitřního světa?
  • Datum: 11.5.2016
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč při platbě do 2.5. (později 430 Kč)
  • Kontakt: Jakub Moulis, 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Tantra je cestou kultivování naší životní energie, ale začíná u našeho fyzického těla. Fyzické tělo je prostředkem k naší energii. Vztahem ke svému tělu vyjadřuji, jaký mám postoj ke své energii.

Mnohdy ve svém těle zadržujeme nebo tam ukládáme nezpracované psychické či energetické věci – emoce, pocity, strachy atd. A naše tělo tím právem trpí. Podíváme se čím zatěžuji své tělo a jak ho mohu více uvolnit a osvobodit.

Zároveň existuje jistý celospolečenský tlak na to, jak vypadá krásné ženské tělo, a je těžké se těmito obrazy nenechat intoxikovat. Realita je ale taková, že většina z nás by něco na svém těle změnila, zvětšila, zmenšila atd. Cílem toho večera je se více spřátelit se svým tělem, přijmout ho jako své zrcadlo, naučit se ho přijímat a milovat takové jaké je.

„Seminář mi ukázal možnost prožívat sebe sama jinak, ukázal, jak jinak dýchat (to se stále učím), dozvěděla jsem se také jak je pro mě těžké přijímat otevřeně pozornost druhých a v neposlední řadě mi dal poznání svého těla z jiného pohledu (hl. sexuálního). Moc se mi líbila příjemná atmosféra a to jak byl seminář veden“
Jana

Smyslem tantrických večerů Divoká a krásná je navázat kontakt sama se sebou, obrátit svou pozornost směrem dovnitř a otevřít brány svému vnitřnímu prožívání. Udělat si čas a prostor sama na sebe a opět se spojit se svou přirozeností a podstatou sebe jako ženské bytosti, nezávisle na rolích, které jako žena hrajeme ve svých životech - dcera, partnerka, manželka, maminka, babička.

Tyto večery jsou prostorem přijmout sama sebe jaká jsem, tam, kde ve svém životě jsem. A zároveň si uvědomit a prožít svoji sílu: Jsem to já, kdo si vybírá a kdo tvoří svůj život!

Zvu vás, abychom se společně vydaly na tuto cestu a ponořily se do sebe v kruhu ostatních žen - bohyní a sester. Budeme se podporovat na této společné cestě, učit se podporu dávat i přijímat, společně oslavovat sebe sama i ostatní sestry bohyně. Je to něco, co je pro nás hluboce přirozené a naplňující, pouze v této převážně maskulinní kultuře opomíjené.

Budeme pracovat s jednoduchými technikami pohybu, dechu, hlasu, abychom se dostaly do většího kontaktu se svým tělem, kde sídlí naše živost a náš energetický potenciál.

Budeme pracovat s verbálními technikami, abychom si uvědomovaly skryté vzorce přesvědčení, které si neseme v sobě, a mohly si svobodně, s radostí a v potěšení vybrat a vytvářet svoji realitu.

Jedná se o sérii volně na sebe navazujících tantrických večerů pro ženy, pokaždé se zaměřením na jiné téma.

Večer je prožitkový a sebe zkušenostní, vezměte si s sebou pohodlné a volné oblečení na převlečení na pohyb a cvičení.

O lektorovi

  • Gabriela Víchová Římská

    Jmenuji se Gabriela Víchová Římská, jsem lektorkou ženských skupin osobnostního rozvoje týkajících se naší životní energie, ženství, vztahu k našemu tělu, sexualitě, tvořivosti, potěšení a radosti. Při své práci vycházím ...

    více informací o lektorovi