30/7 čtvrtek MAITREA

Oběť, smrt a znovuzrození

Pozor tato akce již proběhla v roce 2015. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Konstelačně-přednáškový večer o tom, proč je důležité, se čas od času vzdát všeho, co se nám stalo milé a pohodlné.
  • Datum: 30.7.2015
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč
  • Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Na vrcholu léta se podle prastarého cyklického kalendáře rozešel „světlý“ král se svým „temným“ stínem. Byl jím totiž zabit - obětován. Tento podivný mýtus najdeme v mnoha mytologiích, ať už té staroegyptské (Osiris/Seth), starozákonné (Abel/Kain) nebo v novověkém mýtu o Kristovi a jeho nejinteligentnějším žáku Jidáši, jenž ho vydal na smrt.

Všeobecně se předpokládá, že mýtus o smrti a znovuzrození (světla) je spjat se zimním slunovratem, tedy s Vánocemi. Proč tedy v létě, na začátku sklizně, kdy je všeho hojnost, se mluví o obětování a smrti?

Dnešní večer se vydáme na nesmírně zajímavou cestu za „mužským mýtem“, který začíná právě zde – na přechodu mezi kmenovou duší („my“) a esenciální, nejvnitřnější podstatou („já“), jež však není spojena s egem, ale s překonáním prahu, jenž dělí náš reálný, každodenní svět od toho, co je jeho základ, jeho zřídlo, totiž od toho, co je „to větší“.

Přednáškové a konstelační večery s Janem Bílým

Na těchto večerech poskytuje Jan Bílý hluboký a mnohovrstevný pohled do různých oblastí našeho života. Vychází při tom ze své mnohaleté zkušenosti se systemickými konstelacemi, metody, která nám umožňuje vidět skryté souvislosti a rozpoznat zákonitosti, kterými se často nevědomky řídíme.

A ačkoliv se některá témata večerů zdají na první pohled poněkud vzdálené našim každodenním potřebám a problémům, odhaluje Jan jejich přímé působení na to, co neustále prožíváme a s čím se potýkáme.

Večery jsou doplněny malými konstelacemi.

O lektorovi