20/1-22/1 pátek - neděle Taneční centrum Lorien

Mužský kruh - Síla Muže - Úvodní seminář celoročního výcviku

Pozor tato akce již proběhla v roce 2012. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Obrátíš svou pozornost do mužského kruhu, kde nabereš sílu a odhodlání pro své další plány, ujasníš si vše důležité a porozumíš lépe sám sobě. Projdeš zkouškou mužnosti a stvrdíš svou sounáležitost k mužskému společenství.
  • Datum: 20.1.2012-22.1.2012
  • Čas: 18.00 h
  • Místo: Taneční centrum Lorien, Nenačovice u Loděnice, Praha 20 minut
  • Cena: 2500 Kč
  • Kontakt: Zdeněk Weber, 733779781

Obrátíš svou pozornost do mužského kruhu, kde nabereš sílu a odhodlání pro své další plány, ujasníš si vše důležité a porozumíš lépe sám sobě. Projdeš zkouškou mužnosti a stvrdíš svou sounáležitost k mužskému společenství.

Posilující, projasnující, intenzivní, probouzející, dobrodružné, respektující, humorné, uvolněné, směřující, pravdivé

Mužský kruh je založen na upřímnosti a pravdě, dává sílu, jasnost, porozumění, hlubokou důvěru ve vlastní síly, schopnost zvládat životní zkoušky, otevřenost,zdravé a vyrovnané hodnoty, schopnost být vůdcem svého života, odvahu k důležitým krokům, vyrovnání se s otcem a matkou, vyrovnání s mužskými vzory minulosti, dává inspiraci, zpětnou vazbu mnoha svobodných mužů různého věku a zkušeností, možnost pracovat na sobě a vyrůst, nalézt a realizovat svou vizi, vtisknout životu hlubší rozměr, poznat své přednosti a kvality a začít je využívat ve své vizi, schopnost vyrovnat se s porážkou, neůspěchem, zklamáním, ztrátou. Schopnost konfrontovat okolí pokud je to namístě, usměrnění a zaměření mužské agresivity, radost a zdravou oslavu v mužském společenství.

Roční program tréninku pro muže / 4.ročník začátek 20-22.1. 2012 / Taneční centrum Lorien - Nenačovice u Loděnice

1. Síla muže - Aktivita 20-21.1 2012 - podpora na cestě životem pro muže, sdílení osobního příběhu, zažití pozitivní mužské síly, mužské vlastnosti, sebepoznání jako muže, podpora, vztah k otci a dalším mužským vzorům, zvládání mužských emocí a reakcí, agrese, hněv, touha, nevědomost, boj a střet, zvládání soutěživosti, meditace. První seminář slouží jako úvodní a seznamovací a je možné ho absolvovat jako poznávací pro další rozhodování o pokračování v tréninku.

2. Vztahy k ženám - Moudrost / vztah k matce, první lásky a jejich význam v mužském životě, partnerství, mužská sexualita / Předběžně 9-11.3. 2012
Sdílení vlastního příběhu se ženami, otevřená diskuze na téma mužská sexualita, rozpoznání emocionálních obraných vzorců chování k ženám. Schopnost navázat a udržet, rozvíjet vztah se ženou. Místo bude upřesněno

3. Dětství - Spontánnost Otec a syn, význam zkušeností z vlastního dětství na mužský živo, hravost a uvolněnost v mužském životě, zranitelnost, hluboké pocity jak s nimi zacházet, stud, strach, vina, šok / 11-13.5 Lorien - Masáže ve vodě, vyrovnání se s dětstvím, ohen, zpěv, tanec u ohně, příprava na hledání vize, hry a sdílení, bubnování.

4. Vision quest a hledání vize 9dní v přírodě /zkouška síly a schopnost, trénink přežití a hledání nebo posílení vize, 4 noci sám v lese bez jídla. Koští u Českého Krumlova 8-17.6 2012 Koští u Českého Krumlova, viz www.hledanivize.cz

Sám jen s nejnutnějším vybavením půjdeš hledat, probudit a nebo zasadit hlouběji svou vizi. Tam úplně sám po čtyři dny a noci budeš hledat a probouzet svou nejhlubší vizi tváří v tvář všemu. Pokud vizi máš dostane tvá vize hlubší kořeny a stane se pevnější, pokud vizi nemáš vyjasní se, většinu překážek necháš za sebou. Dokončíš staré a vydáš se novou cestou. Síla vize tebou prochází, stáváš se jejím kanálem pro dobro všech cítících bytostí.

5. Pokračování v práci s vizí v přírod. Září 2012 /význam a pojmenování základních kamenů vlastní vize pro základní oblasti život, práce, rodina, zdraví, duchovní život, sjíždění Vltavy, připomenutí vize, oslava konce léta, Koští u Českého Krumlova, 7 - 9.9 2012

6 .Krocení tygra - vnitřní bojovník 2-4.11 2012
Tygr je ta část mužské povahy která je hrozivě krásná, nebezpečná, agrasivní, bojovná, urputná a nezničitelná a instintivní. Je to šelma uvnitř každého z nás, má co do činění s instinkty a fyzickým tělem a prazákladní mužskou energií. Většina mužů nemměl jinou možnost než tuto energii potlačit a tvářit se jako hodní hoši, je to způsobeno nešikovnou společenskou domestikací namísto moudrého vedení jak takovou sílu užitečně využít pro dobré žen, dětí a ostatních mužů. Na vyšší úrovni se stává z této energie bojovník. Bojovník uznává hodnoty a vize pro které stojí za to položit svůj život. Vnitřní bojovník potřebuje doslova položit svůj život do dobrých hodnot. Vnitřní bojovník chrání druhé před zbytečnými chybami, chrání také vždy slabší. Zná svou vizi, zná své hodnoty, zná svůj směr a věří v něj. Bojovník je vnější, vnitřní a tajný prozkoumáme sílu a možnosti této síly bojovníka která žije v srdci každého muže.

Místo konání : Lorien - Nenačovice u Loděnice

7. Oslava a společné setkání, slavnostní zakončení tréninku. Leden 2013, datum a místo bude sjednáno společně.

Maximální počet mužů ve skupině je 12 účastníků čtyři asistenti a jeden vedoucí semináře.
Celkem 21 dní.
Cena celého tréninku je 15300 Kč bez ubytování a stravy .Trénink je možné hradit postupně a nebo dohodnout individuální splátkový kalendář. Jednotlivě seminář stojí 2500 Kč, vision quest 5000 Kč .

Místa konání: Taneční centrum Lorien - Nenačovice u Loděnice

Ohlasy z minulých ročníků:

Vašek Němeček - Manažer
Co jsem získal účastí ve výcviku mužského kruhu?

Jednoduše řečeno: sílu. Sílu a věděni, že je možné a reálné zrealizovat vizi, kterou již dlouho znám. Vědomí toho, že kromě vize mám i sílu ji uskutečnit. Je to víc než jen pocit štěstí a naplnění, je to pro mě mnohem víc, než lze popsat slovy. Díky mužskému kruhu a jeho síle vím, že má smysl hledat pravou podstatu věcí.

Michal Filip - Technik

Po absolvování série seminářů "Síla muže" si v životě přestávám připadat jako nezvaný cizinec. Ostatní muže již nevnímám jako rivaly, ale jako spolucestující na stejné lodi. Ženy vidím mnohem zdravějším způsobem. Více je toužím poznávat a méně vlastnit, více si od nich dokážu vzít a přitom být méně závislý, mám stále více co dát. Během kurzu jsem toho poznal hodně o lidech, vztazích, světě a hlavně o sobě. Objevuju své schopnosti a vyjasňuje se mi můj další směr.

Ing.Jaromír Rous - Manažer

Motivací, proč jsem vstoupil do mužského kruhu byl rozchod s partnerkou a následné zjištění, že nevím, kam patřim, co mám dělat a kam mám směřovat, abych byl šťastný.

Na seminářích Mužské síly jsem poznal úžasné muže s vůlí něco změnit, udělat něco dobrého pro sebe a pro ostatní. Muže se záměrem chránit a podporovat ostatní bytosti, muže kteří chtějí čelit výzvám a překonávat je.

Mně osobně dala účast v mužské skupině to, čeho si v životě nejvíce vážím – překonal jsem sám sebe, svůj strach, svoje obavy, svoje ego. Mnohokrát jsem měl příležitost vzdát svůj záměr a odejít, ale s podporou ostatních můžů jsem to dokázal, našel jsem svoji stezku, po které teď kráčím. Nyní jsem mnohem šťastnější, sám v sobě pevnější, rozhodnější a spokojenější sám se sebou. Nejlepší na tom všem je pro mě zjištění, že jako muž toho můžu vykonat spoustu dobrého pro ostatní bytosti.

Nesmírně si vážím veliké podpory, které se mi uvnitř mužského kruhu dostalo od všech parťáků ve skupině. Bez ní bych svoji cestu nenašel tak snadno.

O lektorovi

  • Zdeněk Weber

    Jsem zakladatelem a ideovým tvůrcem iniciativy mužský kruh. Vedu a organizuji mužské iniciační výcviky a workshopy od roku 2003, absolvoval jsem dvouletý výcvik pro muže u Thomase Grainera (SRN) a dva roky mu asistoval a organizoval jeho akce ...

    více informací o lektorovi