13/2 úterý MAITREA

MOONLODGE - zkoumání měsíčního cyklu - DÍVKA

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Pomocí prastaré tradice moon lodge (červeného stanu) vydáme se na cestu do svého nitra. Budeme poznávat, léčit a podporovat naše ženské tělo. Síla rituálů, sdílení a jemných doteků bude doprovázet nás na této cestě. Vyladíme svůj rytmus podle střídajících se fází měsíce a našeho menstruačního cyklu.
 • Datum: 13.2.2018
 • Čas: 18:30 - 21:30
 • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
 • Cena: 350 Kč při platbě předem 10 dní před seminářem (později 390 Kč)
 • Kontakt: Tamara Sofia Shmidt, 773969872

Dívka

Tento archetyp odráží svěžest nových začátků.
Žena ve fázi dívky je plná energie, hravostí a jiskřivého nadšení. S lehkostí, odvahou a autonomií pracuje na svých projektech a její autentický půvab je magnetický! S touto fázi máme také často spojené tabů týkající se těla, menstruace a sexuality. Tato holčička žíje v každé z nás! A my ji můžeme podpořit a osvobodit. Jak to začínalo, jak se měnilo moje tělo a jak se měnily mé vztahy? V bezpečí ženského kruhu prožijeme a oslavíme menarche, tj. uctíme naší první menstruaci, at už přišla nedávno nebo před 10 lety a tak budeme jemně léčit vztah ke svému tělu. Vydáme se na cestu znovuobjevení síly, která se skrývá v tom, jak jsme prožily vstup do nové fáze života, ten zlomový okamžik kdy jsme se začaly měnit z křehké dívky v ženu, tu která nese dar plodností a pokračování rodu.

Kdysi dávno ženy si uvědomovaly, jak důležité je scházet se spolu, sdílet své příběhy v kruhu, trávit čas s jinými ženami, uctívat Bohyně, spolu se léčit a navzájem se podporovat. Během menstruace tak odcházely do Červeného stanu - Moon Lodge, kde se potkávaly matky, dcery, babičky, kamarádky a sestry. Starší ženy tak mohly předávat své zkušeností a moudrost mladším, mohly se vzájemně inspirovat, anebo sdílet tíhu věcí, které je trápí. Dnes jsme bohužel zapomněly na tuto úžasnou tradici a na výživný ženský kruh.

Menstruační cyklus a příběhy našeho ženského těla jsou červenou nití, která propojuje všechny ženy nehledě na věk, státní příslušnost nebo náboženské vyznání. Pojďme si zacítit toto spojení a prohloubit naší sounáležitost v sesterském kruhu. V bezpečném prostoru, který spolu vytvoříme, budeme vykonávat léčivé rituály a vzájemně se podporovat, inspirovat se a sdílet. Znovu postavíme spolu červený stan.

Také vstoupíme za hranice vlastních a společenských tabu, abychom mohly uctít vlastní tělo v jeho plnosti.

Naučíme se vést moontime journal (měsíční deník), abychom i mezi jednotlivými setkáními zůstaly ve spojení s vlastním tělem a cyklem. Budeme zkoumat jemné masážní techniky, byliny a esenciální oleje, které ženy používaly po staletí pro podporu plodnosti, zmírnění menstruačních potíží, antikoncepci nebo jako afrodiziaka.

Co s sebou:

 • Rituální předmět (y) na společný oltář
 • Moontime journal (krásný sešit na sepsání vlastního měsíčního příběhu)
 • Malé pohoštění (červené ovoce, oříšky, sušenky, čokolády, cokoli o co byste se rády podílely se skupinou)
 • Šaty – nejlépe dlouhé a červené (můžete však i jinou barvu, ve které se cítíte krásná, nebo eventuálně dlouhou sukni a triko)
 • Barvičky (nechemické) na tělo
 • Alespoň jednu (nejlépe červenou) růži

Další termíny cyklu, věnovanému ženám, a jejich měsíčnímu cyklu.

 • 15.5. 2018 - Milenka
 • 23.8. 2018 - Matka
 • 5.11. 2018 - Stařena

O lektorovi

 • Tamara Sofie Shmidt

  Zakladatelka projektu Sisterhood a My Mehndi - Prague. Věnuje se práci s hlasem, ženským uměním a posvátnému "tetování" hennou. Lektorka uměleckých kurzu, henna workshopu a také ženských skupin Moonlodges. Velmi ráda pracuji se ...

  více informací o lektorovi