22/10 pondělí MAITREA

Meditační večery pro každého - INDIE

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Meditace je praktika, která vám umožní zřetelněji porozumět všemu, co se ve vašem životě odehrává. Pomůže vám zjistit, co se ve vaší osobě jako celku děje. Je to cesta k poznání sama sebe, která změní a odhalí váš život v nové perspektivě. Dnes se spojíme s duší východu a s buddhismem.
  • Datum: 22.10.2018
  • Čas: 18:30 - 20:30 hod.
  • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
  • Cena: 300 Kč předem na účet (350 Kč na místě)
  • Kontakt: Karolina Kučerová, 739350348

Moudrost starých kultur je předávána v poselstvích pro další generace. Pro druhé pololetí 2018 jsem pro Vás připravila meditační večery, kde se přiblížíme moudrosti dávných civilizací jako je starověký Egypt, Řecko a zahrnuji do toho i duchovně vzkvétající Indii. Zakončíme tuto sérii slovanskou mytologií - učení našich předků. K pochopení je třeba prožitku a uvědomění. Meditace je jedním z nástrojů, jak se spojit s vlastní duší a podniknout cestu poznání. Tyto témata na sebe nenavazují, lze se zúčastnit samostatně.

Meditace je cesta k harmonii, rovnováze, trpělivosti a koncentraci. Společně vytvoříme energetické pole a uvolníme stresové napětí. Rehabilitujeme každou buňku našeho těla a uvolníme naší mysl.

Vhodné i pro začátečníky a mírně pokročilé. Vnímání meditačních technik je pestrobarevné a já vás povedu dle svého vedení, které praktikuji již několik let.

Co vás čeká?

V první části zapojíme i tělo. Jsou zde prvky protahovacích jednoduchých cvičení a aktivní meditace spojených tak, abychom se nacítili a vnímali naše tělo v souvislostech. Jednoduše se ukotvíme a uvolníme. Vypustíme vše nepotřebné.

V druhé části se budeme věnovat dechovým cvičením, zpomalení naší mysli a hledání vnitřního klidu. Pomocí vizualizací, barev a dalších podnětů se budeme učit naší mysl směřovat určitým směrem tzv. technika zpřítomnění. Také se spojíme se svým vnitřním biorytmem. Získáme i vypovídající hodnotu o tom, co je pro nás v daný okamžik důležité a prospěšné.

Ve třetí části setkání se budeme věnovat vždy různé formě meditace a jinému tématu. To znamená, že na každém setkání budeme mít jiné téma, proto je možné docházet opakovaně nebo se účastnit pouze některých dnů.

Součástí tohoto společného sdílení budou i konzultace a doporučení, jak začlenit tyto techniky do svého života.

O lektorovi