24/4-1/5 pátek - pátek Glastonbury

Magický Beltane pro ženy, muže a páry v Avalonu (s Lilií Khousnoutdinovou a Janem Bílým)

Pozor tato akce již proběhla v roce 2015. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Během tohoto pobytu budeme mít jedinečnou příležitost zažít hloubku mužského a ženského principu, porozumět za pomoci konstelací a rituálů našemu strachu a obtížím v partnerských vztazích i zažít věčné přitahování opačných polarit. Společně se připravíme na svátek Beltane a oslavíme ho na místě, kde podle mýtů stál prastarý Avalon.
  • Datum: 24.4.2015-1.5.2015
  • Čas: 10:00-18:00
  • Místo: Glastonbury, Anglie
  • Kontakt: Lilia Khousnoutdinova, + 420 774 097 708

Zveme Vás na Pouť po stopách Keltské Moudrosti, do říše Avalonské magie, v čase posvátného spojení Pána z Lesů a Bohyně! Vydáme se do Glastonbury - Mystického Avalonu, kde přítomnost prastarých rituálů a mýtů je vidět a cítit na každém kroku...

Od počátku času byl ostrov Avalon považován za Posvátný Ostrov.

Nacházel se v Letní Zemi zvané Summerland (nynější Somerset v jižní Anglii) a prý ležel tam, kde nyní stojí město Glastonbury. V keltské mytologii je toto prastaré a posvátné místo údajně legendárním Západním Ostrovem Mrtvých kam lidé přicházejí zemřít, transformovat se a znovu se narodit. Tato oblast je také dějištěm legend o králi Artušovi a Morganě Le Fay, nejznámější Avalonské kněžce a druidovi-mágovi Merlinovi.

V dnešní době tato oblast prožívá aktivní znovuzrození pohanského náboženství včetně druidismu a uctívání Matky Bohyně a Boha Cernunnose, „Zeleného muže“, keltské obdoby řeckého Pana. Nachází se zde i jedinečný novodobý Chrám Bohyně. Město Glastonbury je oblíbeným poutním místem a každoročně se zde také koná několik festivalů. Toto místo má velmi zvláštní a neopakovatelnou atmosféru. Jeho energie nám umožní ponořit se hlouběji do přípravy jednoho z nejvýznamnějších keltických svátků Beltane (Valpuržina noc, Čarodějnice).

Během 7 dnů se budeme učit uctívat posvátný ženský i mužský princip v každém z nás, v našich matkách a sestrách, otcích i bratrech, a to jak v rituálním prostředí vytvořeném námi samými v konstelačním kruhu, tak i v rozkvétající a magické okolní přírodě. Budeme zkoumat jejich mýty, seznámíme se s rituály Dcery, Milenky i Matky, Syna, Bojovníka a Krále a zkusíme se tak osvobodit od vnitřních stereotypů a strachů, abychom se mohli znovu otevřít zdroji života v sobě.

Součástí programu bude několik výletů na posvátná místa, kde provedeme jednoduché rituály očisty, harmonizace nebo napojení se na energii krajiny. Účast na všech rituálech je dobrovolná a přání jednotlivých účastníků meditovat nebo oslavovat o samotě podle svých vlastních tradic bude respektováno.

Navštívíme v Glastonbury:

- Chrám Bohyně v Glastonbury, kde si každá žena bude moci vykonat svůj osobní rituál a modlitbu k Matce Bohyni, ukončený společným rituálem.
- Posvátnou horu Tor, místo významné především pro muže, kde se kříží leylines Máří Magdalény a sv. Michaela
- Chalice Well and Gardens prastarý léčivý – ženský - pramen a nádherné zahrady kolem
- Glastonbury Abbey - nejstarší proto-křesťanský kostel v Anglii, kde je údajně pohřben Král Artuš s královnou Ginevrou
-1000 let staré stromy Gog a Magog na druhé straně hory Tor.
- Podzemní vodní Chrám kde vytéká posvátný Bílý/Mužský pramen
- Kapli Sv. Marie Magdaleny - s nádhernou léčivou energií. Příběh MM nám pomůže naladit se na téma Beltainu.
Součástí našeho pobytu bude také návštěva obchodu s Avalonskými šperky z drahých kamenů a možností jejich nákupu se slevou. A můžeme se těšit i na místní lidovou, májovou oslavu se stavením májky a dalšími jihoanglickými zvyklostmi.

Další možné výlety:
Avebury, nejmohutnější cromelech (kamenný kruh) v Evropě

Cena pobytu 555,- Euro (550,- převodem a 5,- Euro na dobročinné účely zachování původní fauny a flory v Evropě – na místě do kasičky)

Cena zahrnuje: ubytování po celou dobu pobytu, taxi transfer z letiště a zpět, vstupné do Chalice Well and Gardens a Glastonbury Abbey, skupinový rituál pro ženy v Chrámu Bohyně a pro muže na Glastonbury Hill, privátní vstup do malého Chrámu, do podzemního vodního Chrámu, půldenní/večerní konstelace a rituály vedené Lilií a Janem a závěrečný rituál Beltane.
Cena nezahrnuje: dopravu z ČR do Bristolu*, stravu a pojištěni.
* Doporučujeme levné letenky společnosti Easy Jet : Praha - Bristol a zpět. Čím dříve letenku koupíte, tím vyjde levněji. Rádi poskytneme bližší informace a poradíme.

Rezervace je platná po zaplacení zálohy 5000,- Kč*. Počet účastníků je omezen na 14.
* Záloha se stává nevratnou 4 měsíce před odletem.

Zálohu zašlete prosím na účet č. 206909885/0600
VS= datum narození, ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno+ Avalon

Těšíme se na vás! Lilia a Jan.

O lektorovi