4/11 středa MAITREA

Magické myšlení pro managery

Pozor tato akce již proběhla v roce 2009. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
V tomo intenzivním semináři se podíváme na techniky a cvičení, které nám mohou pomoci vyvinout schopnost vědomého magického myšlení, myšlení, které čerpá z našich zdrojů vnitřní síly a přesvědčení a vede k harmonii s okolím - což je synonymum úspěchu.
  • Datum: 4.11.2009
  • Čas: 9,30 - 18,00 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 2100 Kč
  • Kontakt: Alena Hloušková, + 420 777 302 155

Ve starém Japonsku existovaly dva legendární výrobci mečů. Jeden z nich zhotovoval meče tak ostré, že když je člověk držel ostřím v proudící vodě, půlily plovoucí spadané listy, které se s mečem střetly. Druhý výrobce však koval meče, kterým se, když byly drženy ve vodě, listy vyhýbaly.

A ještě jedna historka: Castaneda se jednou ptal svého "magického" učitele Dona Juana: "Když ale půjde čaroděj jako ty do prérie a někde tam venku na tebe bude čekat člověk, schovaný za kamenem s puškou, jak to uděláš, aby tě nezastřelil?" Na to se smál Don Juan, až se za břicho popadal: "Taková pitomá otázka, tu sis mohl vymyslet jen ty, gringo! Já tam přeci vůbec nepůjdu!"

Magické myšlení je podstatně rozšířenější, než si všeobecně myslíme. Všechny malé děti ho používají, i když ne vědomě a většinou ho nenasazují ke splnění svých cílů. Úspěšní sportovci, manageři a podnikatelé ho také používají - ale říkají mu NLP (neuro-lingvistické programování), podnikatelská intuice nebo někdy také štěstí.

O lektorovi