29/3 úterý MAITREA

Keltský ženský kruh – Ostara

Pozor tato akce již proběhla v roce 2016. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Cítíte, jak se začínají probouzet první semínka, která jsou nadějí pro nový život? Chcete pomoci s uvědoměním si, co chcete ve svém životě probudit vy? Potřebujete se před jarem očistit nebo ucítit podporu ženského kruhu? Zajímají vás jednoduché sezonní rituály? Pojďte s námi oslavit svátek Ostara.
 • Datum: 29.3.2016
 • Čas: 18 - 21 hod.
 • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
 • Cena: 350 Kč
 • Kontakt: Petra Cihlářová, 731493358

Cítíte, jak se dny prodlužují, a do vašich životů vstupuje energie? Chcete se v kruhu žen připravit na čas nových začátků? Podpořit vše, co pro vás představuje naplněný život? Zajímají vás jednoduché sezonní rituály? Pojďte s námi oslavit jarní rovnodennost. Keltskou patronkou tohoto období je bohyně východního směru Artha (slovanská Vesna) – bohyně elementu Ohně.
Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na keltské tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku. Pokud bude Lilia v době konání v Čechách, večerů se zúčastní.

Po krátkém seznámení s keltským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě jarní rovnodennosti - Ostary. Období, kdy je světlo a tma v rovnováze, ale již se začíná oteplovat, příroda se probouzí stejně jako slunce a světlo. Dříve se pořádaly bujaré oslavy, tančilo se a zpívalo kolem ohňů. Oslavovala se plodnost, což se dochovalo i v dobách křesťanství v podobě Velikonoc.
Při práci se živly zaměříme na oheň podporující odvahu a vášeň v našem životě. Využijeme jeho sílu, abychom spálily to staré a nefunkční a podpořily nové začátky a naše projekty, ať již znamenají cokoli. Naše záměry a kreativní energii symbolicky vložíme do vajíček, která budeme malovat. Můžete se těšit i na tradiční uctívání těla formou malování a masáží nebo na tanec a sdílení.

Co budete potřebovat?
Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe červené nebo zelené)
Vrbové proutky na pletení kratší pomlázky (9), stužky na zdobení
Rituální předmět na oltář (který si večer opět odnesete domů, jen plný nové síly)
Drobné pohoštění (oříšky, ovoce)
Barvy na tělo a masážní olejíčky

Těšíme se na setkání s vámi

O lektorovi

 • Petra Cihlářová

  Miluji práci s lidmi a momentálně se věnuji propojování spirituálního a korporátního světa. Více jsem se k těmto tématům dostala při koučovacím výcviku The art and science of coaching pod Erickson International a ve 2 letém výcviku ...

  více informací o lektorovi
 • Lilia Khousnoutdinova

  Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu. Dnes pracuje jako dula, lektorka předporodní přípravy a ženských skupin zaměřených na rozvíjení ženského potenciálu, návrat rituálů a na uctění ženského těla a cyklů. ...

  více informací o lektorovi