30/10 pondělí MAITREA

Keltský ženský kruh – Samhein

Pozor tato akce již proběhla v roce 2017. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Cítíte, že máte v životě věci, které chcete pustit? Potřebujete zažít bezpečí a podporu ženského kruhu? Zveme vás na oslavu keltského nového roku, známého jako Samhein. Je to čas přípravy na temnou část roku a uctění mrtvých. Patronkou je bohyně Stařena (Cerridwin, slovanská Morana).
  • Datum: 30.10.2017
  • Čas: 18 - 21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč
  • Kontakt: Petra Cihlářová, 731493358

Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na keltské tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku. Pokud bude Lilia v době konání v Čechách, večerů se zúčastní.

Provedeme vás večerem v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na keltské tradice a předávání ženské moudrosti. Po krátkém seznámení s keltským kalendářem (kolem roku) přejdeme k rituální oslavě keltského nového roku. Je to kouzelné období, ve kterém jsme nuceni podívat se do očí svému strachu a nejistotám. Jde o období změny a transformace, která se někdy může zdát příliš nelítostná a nekompromisní. Nicméně život nám něco bere, aby se vytvořil prostor pro to nové. Z temnoty vzniká světlo, ze smrti zrození. Přichází čas, kdy si uvědomujeme, zda žijeme v souladu sami se sebou.

Projdete s námi rituálem, ve kterém necháme společně zemřít vše, co již nepotřebujeme. Poprosíme Stařenu, aby nás přitom láskyplně držela v náruči. Zasejeme semena svých přání a plánů.

Co budete potřebovat?
Pohodlné a krásné oblečení (nejlépe tmavou, černou barvu);
rituální předmět na oltář;
drobné pohoštění (oříšky, ovoce, čokoláda);
květinu na uctění předků (chryzantému apod.).

Těšíme se na setkání s vámi!

O lektorovi