20/9 středa MAITREA

Keltský ženský kruh – Lunární Mabon

Pozor tato akce již proběhla v roce 2017. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Cítíte, že jste málo uzemněné? Potřebujete zažít bezpečí a podporu ženského kruhu? Nebo jen chcete oslavit období sklizně a projít malým rituálem? Zveme vás na oslavu podzimní rovnodennosti, známé jako Mabon. Patronkou tohoto období je bohyně Matka Země.
  • Datum: 20.9.2017
  • Čas: 18 - 21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč
  • Kontakt: Petra Cihlářová, 731493358

Zveme vás na večer v rámci pravidelných setkání v ženském kruhu, která jsou zaměřena na keltské tradice a předávání ženské moudrosti. Navazujeme na tradici, kterou zavedla Lilia Khousnoutdinova a předala dále kněžkám Bohyně ze svého výcviku. Pokud bude Lilia v době konání v Čechách, večerů se zúčastní.

Po krátkém seznámení s keltským kalendářem (kolem roku) přejdeme k oslavě Mabonu. Jde o období, které je vhodné jako příprava na zimní zpomalení. Po oslavách vinobraní a druhé sklizně se i příroda chystá uložit ke spánku. Je to čas pro zvolnění a rozjímání. Rozhodování o tom, co chceme dále rozvíjet a co nechat minulosti.

V rámci živlů budeme pracovat se zemí. Díky jednoduchým cvičením zjistíme, jak moc jsme uzemněné. Poděkujeme a uctíme své tělo masáží či malováním. Na závěr své myšlenky a záměry prostřednictvím ženské tvořivosti symbolicky vložíme do výrobku z hlíny (keramiky). Můžete se těšit i na tanec a sdílení.

Co budete potřebovat?
Pohodlné a krásné oblečení (hnědou, oranžovou, barvy sklizně)
rituální předmět na oltář;
barvy na tělo, masážní oleje;
drobné pohoštění (oříšky, ovoce, čokoláda);
hlínu na vytváření předmětu (ve výtvarných potřebách či papírnictví je možné koupit samoschnoucí hlínu, která se nemusí vypalovat).

Těšíme se na setkání s Vámi!

O lektorovi