22/8 středa MAITREA

Jemné hlazení a Motýlí masáže pro novorozeňátka

Něžný dotek v prvních dnech po porodu znamená víc, než jakákoliv jiná péče. Naučíte se děťátko „číst dlaněmi“, cítit jeho vnitřní svět, podporovat vývoj nejen na fyzické rovině, ale sytit i jeho emoční svět. Lásku, kterou věnujete svému děťátku, vám vrátí několikanásobně.

Rezervujte si místo včas:

Přihláška online
  • Datum: 22.8.2018
  • Čas: 17:30 - 20:30 hod
  • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
  • Cena: 660 Kč/ 790 Kč pro pár. Více informací v popisu semináře
  • Kontakt: Eva Kopasová, 724581873

Tento seminář je určen pro nastávající maminky a tatínky, ale je otevřen i pro babičky a dědečky. Naučíte se jemné komunikaci se svým nově narozeným Děťátkem pomoci vašich voňavých „kytičkových dlaní“ tak, abyste ji mohla využít čím dříve po porodu a podpořit nově vznikající spojení „zvenku“ i jeho vitální funkce zároveň. Postupně se naučíte děťátko „číst dlaněmi“, cítit jeho vnitřní svět a lépe mu porozumět.

Pravidelné hlazení pomáhá novorozeňátku rychleji se vyrovnat s emocemi, které poznalo při cestě svého narození, a taky mu pomáhají uvolnit případná „napětí“. Intenzivní blízkost a něha maminky i tatínka a jejich doteky harmonicky ovlivňují jeho poporodní fyziologické procesy, působí velice blahodárně i na emoční, smyslové a energetické rovině a sytí jejich vzájemné pouto.
U maminky vzájemný tělesný kontakt podporuje také zvýšení tvorby hormonů, které přímo ovlivňují emoční vazby a které mají současně blahodárný vliv i na kojení.
Miminku tyto doteky dodávají pocit jistoty a bezpečí. Teplo v hladících dlaních jej nejen prohřívá, ale pomáhá mu uvolnit i případné napětí v tělíčku. Teplem svých dlaní také podpoříte jeho životní energii, co je především v prvních dnech po narození hodně důležité. Novorozeňátka jsou po porodu ještě termolabilní a touto stimulaci mu můžete hodně pomoct a podpořit jej. Děťátko potřebuje energii a čas, aby se jeho tělíčko mohlo dále vyvíjet a postupně dovedlo samostatně víc a víc fungovat.

Jemné hlazení novorozeňátka a láskyplné objetí růží.
Podstatou Motýlích masáží je stimulovat a podpořit u novorozeňátka směr proudění jeho životní vitální energie rovnoměrně v celém těle. Ukazujete mu tím i fyzické ohraničení jeho těla, tedy odkud až kam sahá, protože miminko se po porodu se sebou teprve jen „seznamuje“ a potřebuje čím častěji zažívat zkušenost se svým tělem. Dokud bylo v bříšku v plodové vodě, vnímalo samo sebe úplně jinak, než jak se vnímá po narození v prostředí, kde působí zemská přitažlivost. Novorozeňátko se teprve všemu učí a zvyká si na nový svět mimo maminčino lůno.

Celý čas je důležitá a nepostradatelná i tatínkova přítomnost. Je nedílnou součástí vznikajícího pouta a vnáší do něj nový rozměr. Tatínkové přirozeně dovedou pečovat o novorozeňátko hodně vnímavě a intuitivně. A vidět miminko šťastné a spokojené v náručí tatínka je jedno z nejhezčích pohlazení srdce každé maminky…

I babička či dědeček se vydávají na svou novou životní cestu se svým vnoučátkem. Mají jedinečnou možnost si vše připomenout a uvidět, jak se mnohé jejich pohledy změnili a obdařit své vnoučátko svou vnitřní harmonii a hlubokou láskou.

Novorozeňátka hlaďte výhradně přírodním olejem, který mu budete jemňounce vmasírovávat do pokožky celého tělíčka. Velmi jemná růže, přítomná v oleji, uvolňuje emoční i fyzické napětí, a je důležitá i pro děťátka po předčasném porodu. Růže jemně objímá a na emoční rovině hladí především svou energii lásky. A hezky opečovává vzácné propojení miminka s maminkou a tatínkem.

Lásku, kterou věnujete svému děťátku, vám vrátí několikanásobně…

Jemné doteky vyjadřují pocit lásky, něhy, jistoty a bezpečí
Podporují poporodní uvolnění se a poznávaní svého tělíčka
Stimulují životní energii miminka a fyziologické procesy po porodu
Motýlí masáže uvolňují napětí svalů na všech místech tělíčka
Podporují srdeční činnost, dýchání a trávení
Stimulují centrální nervovou soustavu i vývoj mozku
Podporují celkovou životní energii děťátka i proudění energii tepla
Emočně sytí a zahřívají vnitřní svět nově narozeného děťátka
Vytvářejí vzájemné energetické propojení v rodině
Emoční sladění hezky podporují i voňavé květové esence
Skladba semináře: teoretická část, praktické ukázky a nácvik.

Co si sebou přinést: panenku, lehkou přikrývku nebo šátek, pohodlné oblečení, psací potřeby a dobrou náladu.

Platba: Cena je vč. voňavé květové Esence (za zvýhodněnou cenu 200,- Kč).

Platbu prosím provést předem převodem na číslo účtu: 115-2162410247/0100, Variabilní symbol: datum ve tvaru DD.MM.ROK. Do zprávy pro příjemce uveďte: vaše jméno + Maitrea.

O lektorovi