5/11 sobota MAITREA

Jemné hlazení a Motýlí masáže pro Novorozeňátka

Pozor tato akce již proběhla v roce 2016. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Něžný dotek v prvních dnech po porodu znamená víc, než jakákoliv jiná péče. Naučíte se děťátko „číst dlaněmi“, cítit jeho vnitřní svět, podporovat vývoj nejenom na fyzické rovině, ale sytit i jeho emoční svět. Lásku, kterou věnujete svému děťátku, vám vrátí několikanásobně.
 • Datum: 5.11.2016
 • Čas: 10.00 – 17.30 hod
 • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
 • Cena: 1.500,- / 1.600,-Kč pro pár. Více informací ke složení ceny v popisu semináře.
 • Kontakt: Eva Kopasová, 724581873

Podstatou Motýlích masáží je stimulovat a podpořit u novorozeňátka směr proudění jeho životní vitální energie rovnoměrně v celém těle. Ukazujete mu tím i fyzické ohraničení jeho těla, tedy odkud až kam sahá, protože miminko se po porodu se sebou teprve jen „seznamuje“ a potřebuje čím častěji zažívat zkušenost se svým tělem. Dokud bylo v bříšku v plodové vodě, vnímalo samo sebe úplně jinak, než jak se vnímá po narození v prostředí, kde působí zemská přitažlivost. Novorozeňátko se teprve všemu učí a zvyká si na nový svět mimo maminčino lůno.

Pravidelné hlazení pomáhá novorozeňátku rychleji se vyrovnat s emocemi, které poznalo při cestě svého narození a taky mu pomáhají uvolnit případná „napětí“.
Intenzivní blízkost a něha maminky i tatínka a jejich doteky harmonicky ovlivňují jeho poporodní fyziologické procesy, působí velice blahodárně i na emoční a energetické rovině a sytí jejich vzájemné pouto. Miminku tyto doteky dodávají pocit jistoty a bezpečí. Teplo v hladících dlaních jej nejen prohřívá, ale pomáhá mu uvolňovat i napětí. Teplem svých dlaní také podpoříte jeho životní energii, co je především v prvních dnech po narození hodně důležité. Touto stimulaci mu můžete hodně pomoct a podpořit jej.

Děťátko potřebuje energii a čas, aby se jeho tělíčko mohlo dále vyvíjet a postupně dovedlo samostatně víc a víc fungovat. Celý čas je důležitá i tatínkova přítomnost. Tatínkové přirozeně dovedou pečovat o novorozeňátko hodně vnímavě a intuitivně. Je velikým zážitkem a zároveň radostí vidět je oba spolu, jak si to v tichosti a často i s humorem vzájemně užívají. A vidět miminko šťastné a spokojené v náručí tatínka je jedno z nejhezčích pohlazení srdce každé maminky…
I babička či dědeček se vydávají na svou novou životní cestu se svým vnoučátkem. Mají jedinečnou možnost si vše připomenout a uvidět, jak se mnohé jejich pohledy změnili a obdařit své vnoučátko svou vnitřní harmonii a hlubokou láskou.

 • Jemné doteky vyjadřují pocit lásky, něhy, jistoty a bezpečí
 • Podporují poporodní uvolnění se a poznávaní světa zvenčí
 • Stimulují životní energii miminka a fyziologické procesy po porodu
 • Motýlí masáže uvolňují napětí svalů na všech místech tělíčka
 • Podporují srdeční činnost, dýchání a trávení
 • Stimulují centrální nervovou soustavu i vývoj mozku
 • Podporují celkovou životní energii děťátka i proudění energii tepla
 • Emočně sytí a zahřívají vnitřní svět nově narozeného děťátka
 • Vytvářejí vzájemné energetické propojení v rodině
 • Emoční sladění podporují i voňavé květové Esence

Celodenní seminář je určen pro těhotné ženy, nastávající tatínky, ale je otevřen i pro budoucí babičky a dědečky.
Skladba semináře: teoretická část, praktické ukázky a nácvik.

Co si s sebou přinést: panenku, lehkou přikrývku nebo šátek, pohodlné oblečení, psací potřeby a dobrou náladu.

Platba
Cena je vč. startovacího balíčku 2 voňavých květových Esencí (za zvýhodněnou cenu 300,- Kč). Na místě bude také možnost zakoupit si obě voňavé květové Esence v hodnotě 460,- Kč. Platbu prosím provést předem převodem na číslo účtu: 115-2162410247/0100, Variabilní symbol: datum ve tvaru DD.MM.ROK. Do zprávy pro příjemce uveďte: vaše jméno + Maitrea.

O lektorovi

 • Eva Kopasová

  Je pro mě potěšením přinášet nové pohledy a ukazovat nové cesty a možnosti. Již 13 let působím v oblasti porodnictví a cítím, že právě v období zrodu nového života a celého dění kolem něj je velice důležité přinášet nové ...

  více informací o lektorovi