30/11 pátek MAITREA

Jak naplňovat své touhy podle buddhistických principů?

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Na tomto semináři se seznámíme s méně známými principy, které nám Buddha zanechal k naplnění našich snů a tužeb.
  • Datum: 30.11.2018
  • Čas: 18 - 21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 490 Kč
  • Kontakt: Lena Achmeer, 774245402

Zodpovíme si zásadní otázku: Proč se někdy hodným a štědrým lidem daří hůř než lhářům a zlodějům? Jste k ostatním velmi vstřícní a nevrací se vám to? Představím vám meditaci, která mi v této situaci zásadně pomohla.
Velkou pozornost budeme během večera věnovat tématu parnerských vztahů, hojnosti a v případě zájmu také práci a podnikání.

Chtěl jsem aspoň jednou v životě navštívit USA. Byl jsem vysokoškolský student bez peněz. Podařilo se a já letěl za peníze portlandského starosty.
Asi za dva roky jsem opět zatoužil po návštěvě USA. Moc se mi tam líbilo. Bral jsem to jako experiment. „Schválně, jestli mi to opět zafunguje.“ Cestu mi nečekaně nabídl a zaplatil kamarád.

Na Facebook jsem před třemi roky napsal:Chci se osobně setkat s úžasnou Danielou Drtinovou z DVTV. Druhý den už jsem si na to ani nevzpomněl. Díky klientce Pavle se podařilo. Daniela se mnou rok poté natočila rozhovor. Řekl jsem si OK. Tak koho dalšího bych chtěl potkat? Bral jsem to s nadsázkou. Podruhé to přece nemůže vyjít.
Vybral jsem si pro mě absolutně nedosažitelnou Adélu Banášovou. Logika mi říkala. „To nejde. Nejsi celebrita a ani bys ji nezajímal.“ Stalo se a já byl hostem jejího pořadu ve Slovenském národním divadle i ve Slovenské televizi.

Nevěděl jsem, jak to dělám, ale mnohé mé sny se mi téměř samy od sebe splnily. Jak to, že mi to fungovalo, a mým kamarádům ne? Odpověď mi přinesl jeden buddhistický mnich.

Během našeho setkání se neustále smál. Myslel jsem si, že je asi zhulenej… Ale spletl jsem se. Byl dlouhodobě šťastný. Jako mnich založil firmu s diamanty a pomocí buddhistických principů ji dovedl k miliardovým ročním obratům. Koupil ji od něj Warren Buffett. Za peníze z prodeje vybudoval univerzitu a významně podpořil tibetskou komunitu v Indii.
Při loučení mi řekl:
Tvá přání se ti dosud plnila, protože jsi nevědomky naplňoval Buddhův tvůrčí princip. To co jsi chtěl pro sebe, si prvně dával druhým. Dělej to ode dneška vědomě a inteligentně. Když budeš dávat moc, tak si tě druzí nebudou vážit. Když budeš dávat málo, tak se tvé sny nejspíš přestanou plnit."

Měl pravdu. Přesně tak to dělám. Dávám druhým to, co chci sám pro sebe. Zjistil jsem, že nejsem sám. Dostal jsem se do komunity lidí z Ruska, Německa, Polska, USA i z Číny, kteří stejným způsobem naplňují své sny. Budu nesmírně rád, když se k nám přidáte i vy.

Pokud jste nezapomněli snít, tak své sny, touhy i starosti přineste s sebou na naše tříhodinové setkání. Řeknu vám, jak bych vaše touhy pomocí buddhistických principů naplňoval já.

O lektorovi

  • Kalman Horvát

    Mgr. Kalman Horvát … se narodil s myšlenkou, že na všechno existuje nějaký systém, postup či metoda. Když mu ve škole nešlo učení a ze všech předmětů vyjma odborně zaměřených měl trojky a čtyřky, začal zkoumat, jak by ...

    více informací o lektorovi