23/1-27/3 středa - středa MAITREA

HLUBINY TĚLA - 9-ti dílný kurz pro načerpání léčivé síly Erótu

Pozor tato akce již proběhla v roce 2019. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Říká se, že zvuk je medicínou budoucnosti, ale zvuk prozkoumávaly tradice mnohem starší a my se dnes spirálovitě už spíše jen vracíme k tomu, co bylo dříve naprosto přirozené.
 • Datum: 23.1.2019-27.3.2019
 • Čas: 9x 10 - 12 hod.
 • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
 • Cena: 3500 Kč do 23.11.. / 3900 Kč do 16.1. / 4500 Kč později
 • Kontakt: Petra Zemanová, 725 783 506, seminare@maitrea.cz

V průběhu 9. setkání budeme vstupovat do svých hlubin v jemné organické praxi léčivého pohybu a zvuku. Říká se, že zvuk je medicínou budoucnosti, ale zvuk prozkoumávaly tradice mnohem starší a my se dnes spirálovitě už spíše jen vracíme k tomu, co bylo dříve naprosto přirozené.

Budeme objevovat, zkoumat, hrát si s pulsací, spirálami a vlnami v těle - vnitřními Vodami a silou tekutinového těla. Za pomoci dechu a zvuku prozkoumáme vibrace zvuků v těle a objevíme také zvláštní kouzlo pra-zvuků z hlubin.
Je to práce postupná, proces, kdy objevujeme různé vrstvy. A právě práce s tekutinovým tělem nám pomůže uvolnit jednotlivé části našeho těla, abychom se mohli dotknout našich hlubin, kdy pomocí technik Continuum Movement budeme mnohé rozpouštět a léčit, často i na úrovních, kam naše mysl nemá přístup či jen těžko můžeme tomu rozumět. Je to somatická práce, kdy nasloucháme vnitřním pohybům a "dovolujeme si" je nechat konat. Tyto pohyby pak mají různé účinky, mění se naše tělo, naše myšlení. Získáváme hlubší přístup k sobě a k potenciálu svého těla. Naše tělo se stane okem, které vnímá a vidí, ven a dovnitř, my budeme oživovat tyto proudy pomocí pohybu, pozornosti, zvuku a dechu.

Společný čas budeme věnovat léčivé síle našeho vnitřního Erótu pohybu vnitřních energií a o niterném prožitku naší životní síly. Budeme vytvářet harmonii mezi tím, kdy vedu a kdy se nechávám vést.
Erós je obrovská tvůrčí síla, která nás alchymisticky povede k tvoření vlastního léku. Tato kvalita potřebuje často kultivovat, my však půjdeme jinou cestou, necháme se kultivovat touto silou, v její původní podobě. Podle zakladatelky Continuum Movement Emilie Conrad je to právě hojnost Erótu v nás, která nám zde pomáhá léčit naše zranění na hluboké úrovni.

Pomalu a jemně budeme skrze naše setkání proplouvat k doteku se svými hloubkami, tancem toho, co cítí a co mohu uvolnit k tanci s prostorem v sobě, kde mohu spočinout v lásce a ta se může projevit mnoha způsoby - erotickým prožitkem, potěšením, hlubokou vizí, niterným pohybem či tichem a klidem. Je mnoho možností, které nám život v nás nabízí. naučíme se v sobě rozvinout schopnost tantrického tance Tandava, který vychází z tradice kašmírského šivaismu.

Na našem kurzu se budeme pomalu učit poznávat naše tělo jako Chrám mnoha možností, tělesným prožitkem porozumět rčení "naše tkáň je naše myšlenka", kde vše je možné, je to práce individuální se skupinovou podporou. Pracujeme se zvukem léčivým, očistným, uvolňujícím - dechem, mikropohybem, pomalostí, receptivitou, otevřeností, tak aby tato dávná tantrická praxe byla přístupná i pro naši mysl stejně, jako poměrně snadno přístupná pro naše tělo - tedy propojovat a spojovat oddělené.

Čeká nás tedy poznávání, mimo jiné:

 • jemné síly tekutinového těla, jež se rozvibrovává za pomocí dechu a zvuku, a hravé souznění ve znění mořských silových zvířat
 • léčivý Erós a hadí síla v jemnosti, náš vnitřní prostor milující a k pomilování
 • zvuky ze světa elementů - ohně, vody, země, vzduchu
 • Tandava, tanec sjednocení vnitřního a vnějšího, postupné objevování vztahu k prostoru vnějšímu

.

Naše setkání mají společnou linii fluidity, hravosti, lehkosti, pomocníkem nám bude právě Continuum Movement, velmi léčivá, regenerační, posilující praxe pro naše tělo i ducha. Kam nás to přivede? Kde jsou naše kořeny? Jaký je náš příběh? To už je pak velmi individuální a o to více kouzelné.

Učíme se zde přijímat vše, co je přítomné v nás a kolem - budeme se dotýkat nejhlubších tkání a svalů, emocí a orgánů, zvuku z kostí, kostní dřeně a její pasívní síly, co v těle vidíme i nevidíme - celá praxe je tělesná, organická, "hmotná", biologická:). Uvolňovat VODU TĚLA, její emoce i příběhy tak, abychom mohli poznat nejen slovo - myšlenku, ale také ticho.

Setkání je dvouhodinové: vytvoříme organický prostor pro výživné sebepoznávání skrze vlastně individuální praxi s TĚLEM, kterou na začátku vysvětlím a poté částečně provázím, vedení se střídá s volností vlastního učitele, tvořitele a léčitele v nás...

Jednotlivé termíny kurzu:
23.1.,30.1., 6.2., 20.2., 27.2., 6.3., 13.3., 20.3., 27.3.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení, případně vrstvu oblečení navíc, aby Vám nebyla zima při jemných pohybech, láhev vody.

O lektorovi

 • Michaela Olivie Cusanová

  Věnuji se více než 15 let ženské spiritualitě, taoismu, tantrickým cvičením a józe. Na své cestě jsem se nechala inspirovat svou první učitelkou Ernestinou Velechovskou a Maitreyi Piontek se svým ženským Tao, z jehož pokladnice dodnes ...

  více informací o lektorovi