12/10 středa MAITREA

DUCHOVNOST ŽENY: DIVOKÁ A KRÁSNÁ – tantra pro ženy

Pozor tato akce již proběhla v roce 2016. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Jedině pokud dokážeme být ve svém těle, cítit se v něm bezpečně a zůstávat v něm, cítit skrze něj - můžeme se otevřít opravdovému napojení na ducha a božství, svět energií, naši intuici, spiritualitu a magii.
  • Datum: 12.10.2016
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč při platbě do 3.10. (později 430 Kč)
  • Kontakt: Jakub Moulis, 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Duchovnost byla po staletí spojována s mužským světem, velcí duchovní učitelé byli muži. Duchovnost také tradičně znamená jisté nadnesení se nad pozemskost života. Žena je ale daleko více spojena se životem v pozemské dimenzi, s hmotou, tělem, cykly. Mužský princip – yang je oneň, který hoří nahoru a vzpíná se.

Během toho večera se podíváme, jak mohu být a zůstávat spojena s tady a teď, se svým tělem, svojí tělesností, jak obývat svoje tělo a prožít jeho posvátnost a božskost, jak o něj pečovat jako o svůj chrám. Projdeme si technikami a meditacemi, které nás opakovaně mohou vracet do těla a do uvědomění si božského zázraku našeho těla. Poznáme, že na ducha i boha se můžeme napojit přes tělo, cítění i emoce.

Pokud se nebojíme pozemského světa a dokážeme v něm zůstat, spojení s duchem (božstvím, duchovnem, esoterikou) není pro nás únikem, ale cestou k nalezení své celistvosti, druhého pólu naší bytosti. Stáváme se silnou, osvobozenou a uvědomělou ženou, která je pevně zakořeněna ve svém těle, ve své zemi a pevně spojena se svým srdcem. Skrze lásku a přijetí, které cítím ke svému tělu, mohu cítit lásku, přijetí a milost universa, boha, bohyně a života, a tyto kvality potom šířit dál. A to je jeden z největších duchovních darů, které žena může dát sobě, svému okolí i celé naší společnosti.

Smyslem tantrických večerů Divoká a krásná je navázat kontakt sama se sebou, obrátit svou pozornost směrem dovnitř a otevřít brány svému vnitřnímu prožívání. Udělat si čas a prostor sama na sebe a opět se spojit se svou přirozeností a podstatou sebe jako ženské bytosti, nezávisle na rolích, které jako žena hrajeme ve svých životech - dcera, partnerka, manželka, maminka, babička.

Tyto večery jsou prostorem přijmout sama sebe jaká jsem, tam, kde ve svém životě jsem. A zároveň si uvědomit a prožít svoji sílu: Jsem to já, kdo si vybírá a kdo tvoří svůj život!

Zvu vás, abychom se společně vydaly na tuto cestu a ponořily se do sebe v kruhu ostatních žen - bohyní a sester. Budeme se podporovat na této společné cestě, učit se podporu dávat i přijímat, společně oslavovat sebe sama i ostatní sestry bohyně. Je to něco, co je pro nás hluboce přirozené a naplňující, pouze v této převážně maskulinní kultuře opomíjené.

Budeme pracovat s jednoduchými technikami pohybu, dechu, hlasu, abychom se dostaly do většího kontaktu se svým tělem, kde sídlí naše živost a náš energetický potenciál.

Budeme pracovat s verbálními technikami, abychom si uvědomovaly skryté vzorce přesvědčení, které si neseme v sobě, a mohly si svobodně, s radostí a v potěšení vybrat a vytvářet svoji realitu.

Jedná se o sérii volně na sebe navazujících tantrických večerů pro ženy, pokaždé se zaměřením na jiné téma.

Večer je prožitkový a sebe zkušenostní, vezměte si s sebou pohodlné a volné oblečení na převlečení na pohyb a cvičení.

O lektorovi

  • Gabriela Víchová Římská

    Jmenuji se Gabriela Víchová Římská, jsem lektorkou ženských skupin osobnostního rozvoje týkajících se naší životní energie, ženství, vztahu k našemu tělu, sexualitě, tvořivosti, potěšení a radosti. Při své práci vycházím ...

    více informací o lektorovi