31/3 úterý MAITREA

DIVOKÁ A KRÁSNÁ: ŽÍT SVOU ENERGII – Celodenní seminář

Pozor tato akce již proběhla v roce 2015. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Tantra pro ženy. Tantra je duchovní cesta, jejímž hlavním cílem je kultivace naší životní energie. Učí nás přijmout svoji energii ve všech jejích podobách a tak se stát celistvou lidskou bytostí. Bohužel se v naší kultuře o konceptu energie nehovoří, i když do energetické dimenze našeho života patří tak základní věci jako prožívání, cítění, vnímání, emoce atd.
  • Datum: 31.3.2015
  • Čas: 9.30 -17 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 1250 Kč

Tantra je cesta praktikování cvičení, podobně jako jóga, která nás vedou k uvědomění si vzorců, podle kterých žijeme svoji energii. Naše ženská energie a živost je v životě často potlačována. Když vyrůstáme, málokdy jsme obklopeni ženskými vzory, které nás učí, jak se přijímat taková jaká jsem, nestydět se za sebe, být spontánní, otevřená a dát své energii (kreativitě, radosti, nadšení, smutku atd.) volný průběh. Během života, výchovy se naučíme neprojevovat se a svoji energii zadržovat fyzicky v svých tělech, kde se ukládá ve formě napětí, ztuhnutí, bloků atd. Její uvolnění nás přivádí nejen k intenzivnějšímu vnitřnímu prožitku, vnímání pocitů atd. ale uvolněním fyzického tělo podporujeme také své fyzické zdraví.

Základními klíči k uvolnění se do naší energie a jejímu rozproudění jsou dech, pohyb, hlas. Během tohoto jednodenního workshopu použijeme jednoduchá cvičení a podíváme, jak dokážeme uvolnit své fyzické tělo a uvolnit se a vnímat plynutí naší energie. Tak aby naše tělo začalo procitat a znovu vnímat svoji vnitřní živost.

"Tantra mě nadchla, každé cvičení mi přináší překvapivé zážitky a spojení se sebou a radost vydrží několik dní. Nejvíc se mi líbí, že pracuji sama se sebou tady a teď a je jedno, kdo je moje máma, jaká byla a co jsem dělala před deseti lety a včera... Tantru (vedle intenzivního mateřství) pro sebe cítím jako úžasnou cestu , jak být sama sebou, vnímat se a hlavně milovat se."
Iva

Tento workshop je zároveň pozvánkou do kruhu žen, které mají stejný záměr a kde můžeme společně sdílet svoji cestu, nechat se vyživovat ženskou energií v její čisté podobě. Budeme se podporovat na této společné cestě, učit se podporu dávat i přijímat, společně oslavovat sebe sama i ostatní ženy-sestry-bohyně. Je to něco, co je pro nás hluboce přirozené a naplňující, pouze v této převážně maskulinní kultuře opomíjené.

Tento workshop je prožitkový a sebe zkušenostní, vezměte si s sebou pohodlné a volné oblečení na pohyb a cvičení.

O lektorovi

  • Gabriela Víchová Římská

    Jmenuji se Gabriela Víchová Římská, jsem lektorkou ženských skupin osobnostního rozvoje týkajících se naší životní energie, ženství, vztahu k našemu tělu, sexualitě, tvořivosti, potěšení a radosti. Při své práci vycházím ...

    více informací o lektorovi