7/1 středa MAITREA

DIVOKÁ A KRÁSNÁ – tantra pro ženy: Procitání do energie

Pozor tato akce již proběhla v roce 2015. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Podle tradice tantry máme nejen fyzické tělo, ale i tělo energetické. Energie je dar života, který přijímáme již při narození. Jemnými tantrickými technikami, zejména za použití dechu a pohybu, vás povedu k procitání našeho těla a k uvědomění si vlastní živosti a plynutí.
  • Datum: 7.1.2015
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 300 Kč

Tantra je starověká nauka o naší energii. Učí nás, jak vystoupit z naší hlavy, ze stavu kdy jsme identifikováni s naší myslí, kdy o životě přemýšlíme, porovnáváme, kalkulujeme a spekulujeme. Tantra nás učí vstoupit do našeho těla, přijmout ho a skrze naše tělo a našich pět smyslů život prožívat.

Vede nás ještě dál, k uvědomění si, že kromě fyzického těla jsme i energetickou bytostí, která má svoje energetické tělo. Skrze něj mohu vnímat, zda má energie plyne či je někde zadržována. Použijeme jemné tantrické techniky k uvolnění se do svého těla a dovolíme našemu tělu procitnout.

Smyslem tantrických večerů Divoká a krásná je navázat kontakt sama se sebou, obrátit svoji pozornost směrem dovnitř a otevřít brány svému vnitřnímu prožívání. Udělat si čas a prostor sama na sebe a opět se spojit se svou přirozeností a podstatou sebe jako ženské bytosti, nezávisle na rolích, které jako žena hrajeme ve svých životech (dcera, partnerka, manželka, maminka, babička atd.)

Tyto večery jsou prostorem přijmout sama sebe jaká jsem, tam, kde ve svém životě jsem. A zároveň si uvědomit a prožít svoji sílu: Jsem to já, kdo si vybírá a kdo tvoří svůj život!

Zvu vás, abychom se společně vydaly na tuto cestu a ponořily se do sebe v kruhu ostatních žen - bohyní a sester. Budeme se podporovat na této společné cestě, učit se podporu dávat i přijímat, společně oslavovat sebe sama i ostatní sestry bohyně. Je to něco, co je pro nás hluboce přirozené a naplňující, pouze v této převážně maskulinní kultuře opomíjené.

Budeme pracovat s jednoduchými technikami pohybu, dechu, hlasu, abychom se dostaly do většího kontaktu se svým tělem, kde sídlí naše živost a náš energetický potenciál.

Budeme pracovat s verbálními technikami, abychom si uvědomovaly skryté vzorce přesvědčení, které si neseme v sobě, a mohly si svobodně, s radostí a v potěšení vybrat a vytvářet svoji realitu.

Jedná se o sérii volně na sebe navazujících tantrických večerů pro ženy, pokaždé se zaměřením na jiné téma. Večer je prožitkový a sebe zkušenostní, vezměte si s sebou pohodlné a volné oblečení na pohyb a cvičení.

O lektorovi

  • Gabriela Víchová Římská

    Jmenuji se Gabriela Víchová Římská, jsem lektorkou ženských skupin osobnostního rozvoje týkajících se naší životní energie, ženství, vztahu k našemu tělu, sexualitě, tvořivosti, potěšení a radosti. Při své práci vycházím ...

    více informací o lektorovi