14/10 středa MAITREA

DIVOKÁ A KRÁSNÁ – tantra pro ženy: CESTA KE SVOBODĚ

Pozor tato akce již proběhla v roce 2015. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Je pro mě svoboda důležitá? Co potřebuji k pocitu svobody? Co je pro mě v životě přítěží? Jak najít svobodu od toho, co musím, svobodu následovat svoji cestu životem, svůj sen, svoje touhy, a zároveň mít svobodu jít hlouběji do svých vztahů a spojení.
  • Datum: 14.10.2015
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč při platbě do 3.10. (později 430 Kč)
  • Kontakt: seminare@maitrea.cz

Tento večer se budeme věnovat tématu svobody. Je pro mě svoboda důležitá? Co potřebuji k pocitu svobody? Co je pro mě v životě přítěží? Jak najít svobodu od toho, co musím, svobodu následovat svoji cestu životem, svůj sen, svoje touhy, a zároveň mít svobodu jít hlouběji do svých vztahů a spojení.

Naše energie a živost je v životě často potlačována. Když vyrůstáme, málokdy jsme obklopeny ženskými vzory, které nás učí, jak se přijímat taková, jaká jsem, nestydět se za sebe. A protože žijeme především v mužském světě, kde se porovnáváme, často soupeříme jedna s druhou i s ostatními, neustále se snažíme se vylepšovat, tvrdě pracovat atd. Na úrovni mentálních vzorců pak často sklouzneme do pocitů bezmocné oběti, ženy, která již nevěří, že si svoji realitu vytváří sama. Tantra k tomu říká jednoduše: Nejsou žádné oběti!

Smyslem těchto večerů je vhlédnout do našeho nitra a navázat kontakt sama se sebou, přijmout sebe sama taková, jaká jsem, a přesně tam, kde ve svém životě jsem. Otevřít brány ke svému nitru a opět se spojit se svou přirozeností, s tím, jaká já jsem, ale i nahlédnout do svého podvědomí a objevit a nechat projevit své skrývané pocity, emoce, impulsy. Budeme pracovat s naší životní energií, budeme se učit do ní uvolnit, což nám dá šanci uvědomit si a prožít svoji sílu, podle jednoho ze základních tantrických přístupů, který zní: Jsem to já, kdo si vybírá a kdo tvoří svůj život!

"Krásně jsem se na semináři uvolnila a zrelaxovala při tanci i dechových cvičení. Moc se mi líbila povídavá cvičení ve dvojicích na téma svobody. Uvědomila jsem si při nich, že ať už vedu jakýkoliv život, a stojím tam, kde zrovna jsem, je to vše pouze mé a mé ROZHODNUTÍ a má svobodná volba. Mám dvě malé děti, o které se starám. Po semináři jsem se cítila odpočatá, uvolněná. Načerpala jsem sílu na další dny. Cítila jsem se spokojeně a spolu se mnou i celá moje rodina. Děkuji! A určitě na nějaký další večer ráda někdy přijdu!"
Lucie

Zvu vás, abychom se společně vydaly na tuto cestu a ponořily se do sebe v kruhu ostatních žen - bohyní a sester. Budeme se podporovat na této společné cestě, učit se podporu dávat i přijímat, společně oslavovat sebe sama i ostatní sestry bohyně. Je to něco, co je pro nás hluboce přirozené a naplňující, pouze v této převážně maskulinní kultuře opomíjené.

Budeme pracovat s jednoduchými technikami pohybu, dechu, hlasu, abychom se dostaly do většího kontaktu se svým tělem, kde sídlí naše živost a náš energetický potenciál. Budeme pracovat s verbálními technikami, abychom si uvědomovaly skryté vzorce přesvědčení, které si neseme v sobě, a mohly si svobodně, s radostí a v potěšení vybrat a vytvářet svoji realitu.

Jedná se o sérii volně na sebe navazujících tantrických večerů pro ženy, pokaždé se zaměřením na jiné téma. Večer je prožitkový a sebe zkušenostní, vezměte si s sebou pohodlné a volné oblečení na pohyb a cvičení.

O lektorovi

  • Gabriela Víchová Římská

    Jmenuji se Gabriela Víchová Římská, jsem lektorkou ženských skupin osobnostního rozvoje týkajících se naší životní energie, ženství, vztahu k našemu tělu, sexualitě, tvořivosti, potěšení a radosti. Při své práci vycházím ...

    více informací o lektorovi