18/9 středa MAITREA

DĚTI - Milovat a nechat jít

Pozor tato akce již proběhla v roce 2019. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
  • Datum: 18.9.2019
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
  • Cena: 400 Kč do 19.8. / 500 Kč do 16.9. / později 600 Kč
  • Kontakt: Petra Zemanová, 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Kolik prostoru pro děti opravdu máme? Jak můžeme opustit morálku a zvyky společnosti a mít odvahu jednat ze svého svědomí a srdce? Nalezneme v sobě důvěru v nás samotné a v jedinečnost a přirozenost našeho dítěte? Pokud ano, budeme vychovávat děti s radostí a dobrodružstvím.

Mít děti je tou nejpřirozenější věcí na světě. Všichni žijeme díky tomu, že tisíce generací před námi měly děti. Mít děti však není vždy jednoduché a být dítětem také ne.

Jako rodič potkáváme dítě v pozici toho “velkého”, kdo má jednoduše více síly a moci. Dítě objevuje, hodně potřebuje a požaduje od svého okolí. Často může být pro dospělého také výzvou potýkat se se svou bolestí nebo starostmi bez toho, že by do nich dítě zatahoval. Někdy není v našich rukou ochránit dítě před bolestí, někdy musíme i my dělat věci, které jsou pro dítě obtížné, a ve stejné chvíli mu stále ukazovat naši podporu a spojení s ním.

Na tomto semináři budeme hledat sílu a prostor v sobě, místo kde můžeme říci ANO dětem a všemu, co s nimi souvisí. Budeme hledat odvahu přijmout to, nad čím nemáme kontrolu, protože mnoho situací se může ubírat jiným směrem než čekáme nebo plánujeme.

Pokud máme strach z toho mít děti, může to pocházet z našeho vlastního dětství, ze strachu, bolesti a nejistoty. Nebo si prostě „jen“ nedůvěřujeme a nevěříme, že máme na děti dost síly a lásky.

Jde tedy hlavně o to, jak najít v sobě prostor a střed, ve kterém můžeme důvěřovat životu, existenci, s vědomím, že máme vše, co potřebujeme. Protože pak můžeme a dokážeme dávat dětem co potřebují. Lásku, bezpečí, hranice i svobodu.

Součástí celodenního semináře budou nejen ukázky konstelací, ale i interaktivní cvičení, u kterých budeme mít možnost vnímat různé polohy vztahu – jaké to je být plně v kontaktu se sebou, s dítětem a všemi okolnostmi určité situace.

Ukázkové konstelace jsou stavěny podle aktuální dynamiky skupiny a uvážení lektora. Z tohoto důvodu není možné rezervovat si postavení vaší konstelace předem. Děkujeme za pochopení.

Seminář je tlumočen (angličtina/čeština).

O lektorovi