14/9 neděle MAITREA

Chiron – zraněný léčitel

Pozor tato akce již proběhla v roce 2014. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Podle mytologie měl Chiron zranění, které ho moc bolelo, ale nemohl zemřít. Přesto neplakal ve své jeskyni, nýbrž se učil a zdokonaloval v léčitelském umění. Postupně se z něj stal mentor různých Řeckých hrdinů a léčitelů.
  • Datum: 14.9.2014
  • Čas: 11-17 hod.
  • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
  • Cena: 800 Kč
  • Kontakt: Tatjana Micić, Ph. D, 608 123 288

Chiron a planeta Neptun jsou v Rybách a zůstanou tam po celou řadu let. Jak nás tyto archetypy ovlivní? O Neptunu jsme mluvili na semináři v Maitrei: BRÁNA DO RÁJE OTEVŘENÁ, kdežto energii Chirona budeme probírat na nedělním semináři.

Existuje jev společný jak pro Chirona, tak Ryby a to je potenciál pro utrpení. Když si Ryba myslí, že utrpení je noblesní, Chiron si myslí, že utrpení je nevyhnutelné. Tím se jejich kombinace zesiluje a idealizuje trápení.

Kentaur Chiron je, jak říkáme, „zraněný léčitel“ a je spojován s frází: „rána, která se nikdy nezahojí “. Doopravdy existují traumata a zranění, ze kterých se naše lidská bytost nikdy nevyléčí, ale to neznamená, že máme dovolit, aby nás tato zranění definovala nebo pohltila. Ovšem pro každého z nás reprezentuje Chiron jiný typ a sílu zranění a všechny jeho formy probereme během semináře a zároveň se naučíme jak s touto energií pracovat.

Součástí semináře bude ukázka afirmací a cvičení z Qi gongu o sebevyléčení.

Místo, kde Chiron se nachází ve Vaší natální kartě, je místo zvláštní transformace a takové bude i po další 4 roky, obzvlášť pro lidi narozené v šedesátých letech. Tito lidé v sobě mají potenciálně velkou léčivou sílu a mohou léčit jak sebe, tak i ty, které se na ně obracejí.

Z reakcí účastníků:
Ahoj Tanji,
Díky za opět velmi inspirující seminář! Moc mne to bavilo a jak jsem si všiml, i ostatní účastníky také. Jako vždy velmi k zamyšlení, poutavě předáno, ale i s humorem. Měj fajn den! Martin

Přihláška: hlaste se přímo lektorce.

O lektorovi

  • Tatjana Micić

    Profesí jsem komparativní filolog a filozof, v posledních letech se však intenzivně zabývám alternativními disciplinami. Část svého života jsem žila a pracovala v Číně. Fascinovalo mě, jak moc je u Číňanů a ostatních východních ...

    více informací o lektorovi