9/3 čtvrtek MAITREA

Biodanza - Tanec života

Pozor tato akce již proběhla v roce 2017. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Tady a teď. Pohyb, hudba, emoce. Dokonalé spojení se sebou, setkání s ostatními. Biodanzu nelze popsat, Biodanzu musíte zažít. “Biodanza je radikální systém, který probouzí náš potenciál, schopnost žít naplno, zamilovat se do života, prohloubit lásku k sobě samému, druhým, přírodě.“
  • Datum: 9.3.2017
  • Čas: 19 - 21 hod.
  • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
  • Cena: 300 Kč
  • Kontakt: Markéta Hrabalová, 604292066

Výraz Biodanza je složen z řeckého slova bio znamenající život a španělského danza – tanec. Volně by se tedy Biodanza dala přeložit jako Tanec života. Jde o holistický systém propojující pohyb, emoce a hudbu. Jeho základem je intenzivní prožitek sebe sama, tady a teď. Autentickým vyjádřením skrze tanec posilujeme naši identitu a jedinečnost, přirozeně podporujeme naši kreativitu, vitalitu a radost ze života.

Počátky Biodanzy leží v 60. letech v Jižní Americe, kde ji vytvořil chilský antropolog, psycholog a umělec Rolando Torro. Ten Biodanzu popsal jako “Proces integrace těla a ducha skrze hudbu, pohyb a bezprostřední projev emocí.“ Z Chile se tento systém osobního rozvoje rozšířil do celého světa a dnes se Biodanza tančí ve více než padesáti zemích.

Biodanza je vhodná pro ženy i muže bez rozdílu věku – stačí mít chuť se rozvíjet.

Lekce Biodanzy se nazývá Vivencie, což v překladu znamená prožívání a trvá asi dvě hodiny. Každá Vivencie se skládá ze série pečlivě řazených tanců – individuálních, párových i skupinových, aktivních i takových, které umožňují ponořit se v klidu do sebe.
Tance však nemají předem danou choreografii, jde v nich o autentické vyjádření našeho vnitřního světa, proto v Biodanze není žádné “dobře ani špatně“. Biodanza nabízí bezpečný prostor k prožívání toho, kým skutečně v daný okamžik jsme. Tento prožitek má velké revitalizační dopady na naše tělo, mysl i vztahy. Biodanza je slovy jejího zakladatele „Poezií lidského sestávání“. Přináší nám do života více radosti a lásky.

O lektorovi