15/2 středa MAITREA

BEZHLAVÁ CESTA aneb podívej se, kdo skutečně jsi!

Pozor tato akce již proběhla v roce 2012. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Experimenty Bezhlavé cesty jsou jednoduché a silné. Díky nim již mnoho lidí najednou uzřelo to, co dlouho nedokázali poznat a znovuobjevit, a sice kdo skutečně jsou. Jedná se o moderní způsob sebepoznání.
  • Datum: 15.2.2012
  • Čas: 16.00 - 21.00
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 900 Kč
  • Kontakt: Joshi, 725 593 112, j.sila@maitrea.cz

Tento seminář je pozváním k tomu, aby ses zčerstva podíval/a na svou identitu, na to, kdo nebo co skutečně jsi. Ale proč bys to měl/a dělat?

Na tomto semináři budeš procházet několika experimenty (cvičeními), při kterých doslova uvidíš, že nejsi pouze svou vnější lidskou identitou, ale že jsi také nekonečným Zdrojem, ve kterém se celý svět objevuje a mizí. Jakmile jednou spatříš, kdo skutečně jsi, budeš schopna/schopen to vidět znovu kdekoliv a kdykoliv.

Experimenty Bezhlavé cesty Douglase Hardinga (1909-2007) jsou jednoduché, na první pohled úplně banální a dětinské, možná i právě proto jsou tak působivé. Bezhlavá cesta je známá po celém světě, u nás však doposud zůstavala poněkud nepovšimnuta. Nedávno dokonce vyšla v zahraničí kniha člověka, který je ve vězení na dlouhá léta, a který díky těmto experimentů, byť za mřížemi, žije nyní šťastně a svobodně. Věřím, že se tyto techniky rozšíří mezi další lidi, kteří touží po sebepoznání, stejně tak mezi ty, kteří chtějí obohatit své vlastní workshopy o nové efektivní techniky. Jednoduše, teď a tady.

Nakladatelství Maitrea vydalo v prosinci 2011 knihu Bezhlavá cesta, jejímž autorem je Richard Lang.

Ukázky některých z experimentů:

Video ve kterém Richard Lang (pokračovatel učení Douglase Hardinga) hovoří a následně ukazuje experiment "Pevný bod":

Video ve kterém Richard Lang hovoří a ukazuje experiment "Čas a bezčasí":

Fotografie autora experimentů Douglase Hardinga:

-----------

Co říkají účastníci seminářů Bezhlavé cesty?
"Seminář se mi moc líbil a musím říct, že mi otevřel oči. Vnímám teď svět úplně jinak. Např. škola chodí za mnou, ne já do ní :-) a celkově je všechno takový zajímavější. Experimenty mě bavily, i tu teorii jsi vysvětloval hezky, takže se to dalo v pohodě pochopit.
Těším se až prozkoumám všechny možnosti, co teď mám. A když se náhodou zapomenu v myšlenkách, tak si stačí ukázat kdo jsem, a že tam žádná hlava není. :-) Myslím, že mi ještě zbývá se zase obrátit "hlavou" dolů. Každopádně děkuji za pěkný seminář!" Klára

"Seminář byl pro mne velmi zajímavý i tím, že jsem si ověřila,co často intuitivně cítím. Příklady a pokusy jsou super. Tím, že se zkoumání věnuje nepřetržitě celý den, byl můj zážitek hodně silý a zřetelný - žádný prchavý okamžik, ale jistota." Johana

"Seminář mě vlastně velice nadchnul. Na internetu jsem hledala nějaký "jiný" seminář, nějak se odlišující od ostatních...a to se mi opravdu povedlo. Zpočátku mě několikrát napadlo, že je to celý praštěný, ale pak jsem si řekla, že tomu nechám opravdu volný průběh - a povedlo se. Prožila jsem pocit prázdného prostoru.
Takže jak jsem řekla již na konci semináře - pokud je člověk ochotný se otevřít a celé to jednoduše připustit a přijmout, tak se mu velice uleví. Mám již také vyzkoušený praktický účinek. Například, když jsem uprostřed hluku, který na mě obvykle působí jako veliký stresor, tak vstoupím vědomě do svého prázdného prostoru a je to celé dost v pohodě, stres je pryč. Pokud nechci někoho poslouchat a zárověň se ho nechci dotknout a přímo mu to říct( tchýni:-), tak to jednoduše pouštím za mě kamsi do prostoru.
Netvrdím, že to jde vždy a za každé situace - někdy je to obtížné, např.když jsem hodně unavená, ale spíše mi to jde, než nejde :-)" Monika

-----------

Potřebujete k semináři nějaké další informace? Napište svůj dotaz na adresu j.sila@maitrea.cz, pokusíme se vaše otázky zodpovědět.

(Kapacita max. 20 lidí.)

O lektorovi

  • Joshi

    Průvodce životem v přítomnosti, městský šaman Ukazuji a sdílím s lidmi u nás stále ještě poněkud netradiční pohled na to, kdo ve své podstatě jsme a jak díky tomu můžeme žít šťastně a naplněně v každodenní přítomnosti. ...

    více informací o lektorovi