19/5 pátek MAITREA

Bederní svaly - uvolňování

Pozor tato akce již proběhla v roce 2017. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Psoas (bederní svaly) je mostem mezi dolním a horním tělem, je významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Jsou to nejhlubší svaly v těle a říká se, že čím jsou svaly uvolněnější, tím lépe se v životě cítíme. Jednoduchými technikami si ukážeme, jak svaly uvolnit.
  • Datum: 19.5.2017
  • Čas: 18 - 21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 500 Kč
  • Kontakt: Michaela Olivie Cusanová, 732 126 023

„Uvolněné bederní svaly (psoas) umožňují volné proudění energie mezi ledvinami a srdcem. Míšení ohnivé energie srdce a energie vody, díky němuž se srdce ochlazuje a ledviny zahřívají, je předpokladem pro zachování rovnováhy mezi energiemi ohně a vody v celém těle, tedy rovnováhy jin a jang vevnitř v nás.“ Mantak Chia

Prožitkový seminář věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Ve východní tradici se mu říká sval duše, sval, který spojuje v našem těle nebe a zemi. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Jak s ním můžeme pracovat? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?

Jeho přirozenou vlastností je "tekutění", workshop bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne. Je velkým přínosem pro ty, které mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí.

Workshop je inspirován úžasnou prací mé učitelky Liz Koch, která se svalu věnuje již 40 let. Nebudeme se tedy zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme skrze jemné nuance pohybů vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla.
Instrukce: volné pohodlné oblečení (více vrstev) - cvičení probíhá v klidu, ponožky, uzavíratelnou láhev s pitím, případně psací potřeby.

O lektorovi