24/3 sobota MAITREA

Bederní svaly - svaly duše a moudrost těla

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Psoas (bederní svaly) jsou mostem mezi dolním a horním tělem významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří Taoisté se svalem pracovali. Věděli, jak velký vliv má na naše prožívání života. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?
  • Datum: 24.3.2018
  • Čas: 9:45 - 17 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 1500 Kč. V případě celovíkendového kurzu je cena 2500 Kč.
  • Kontakt: Michaela Cusanová, 732126023

Prožitkový základní kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Ve východní tradici se mu říká sval duše, sval, který spojuje v našem těle nebe a zemi. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Jak s ním můžeme pracovat? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?

Jeho přirozenou vlastností je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty.
Kurz je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s ním nás zavede hluboko do těla, je to práce s pocity našeho těla a s naší energií.
Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás.

Kurz je inspirován úžasnou prací Liz Koch, mezinárodně uznávané odbornice a autorky knihy The Psoas Book, která se svalu věnuje 40 let. Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu. Nebudeme se tedy zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme, skrze jemné nuance pohybů a jednoduchost, vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla.

Program:

  • Objevování, uvolňování nejhlubšího svalu v těle. Jeho horní část - integrita a sebeprosazení, naše výživa. Dolní část - naše trávení, sexualita, uzemnění.
  • Otevírání skrze hlas a pohyb.
  • Zkoumání těla a jeho bio-inteligence (bio je život a naše cesta vede k porozumění, jak naše tělo funguje).
  • Péče a výživa jednotlivých tkání spojených se svalem (páteř, kývač hlavy, kyčle, sacrum, ledviny, bránice) tak, abychom sebe vnímali jako celek.

Instrukce:
Volné pohodlné oblečení (pracujeme s pocity těla), ponožky, láhev vody, případně psací potřeby. Součástí kurzu je tištěný "průvodce".

Na kurz se lze také zaregistrovat v rámci celého víkendu, včetně volně navazujícího nedělního kurzu Bederní svaly - hlubiny emocí a ženská intimita, cena za oba kurzy je 2500 Kč.

O lektorovi