16/1 sobota MAITREA

Bederní svaly - svaly duše a moudrost těla

Pozor tato akce již proběhla v roce 2016. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Psoas je mostem mezi dolním a horním tělem, je významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří taoisté se svalem pracovali. Věděli, jak velký vliv má na naše prožívání života. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?
  • Datum: 16.1.2016
  • Čas: 9.30-17.00 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 1300 Kč
  • Kontakt: Michaela Olivie Cusanová, 732 126 023

"Uvolněné bederní svaly (psoas) umožňují volné proudění energie mezi ledvinami a srdcem. Míšení ohnivé energie srdce a energie vody, díky němuž se srdce ochlazuje a ledviny zahřívají, je předpokladem pro zachování rovnováhy mezi energiemi ohně a vody v celém těle, tedy rovnováhy jin a jang vevnitř v nás.“ Mantak Chia

Prožitkový kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Ve východní tradici se mu říká sval duše, sval, který spojuje v našem těle nebe a zemi. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Jak s ním můžeme pracovat? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?

Jeho přirozenou vlastností je "tekutění". Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty.
Je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s ním nás zavede hluboko do těla, je to práce s pocity našeho těla a s naší energií.
Cílem kurzu je porozumnění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie. Psoas se může stát náším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás.

Workshop je inspirován úžasnou prací Liz Koch, která se svalu věnuje 40 let. Nebudeme se tedy zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme skrze jemné nuance pohybů vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla.
Program: objevování, uvolňování nejhlubšího svalu v těle. Jeho horní část - integrita a sebeprosazení, naše výživa. Dolní část - naše trávení, sexualita, uzemnění. Otevírání skrze hlas a pohyb. Zkoumání těla a jeho bio-inteligence (bio je život a naše cesta vede k porozumění, jak naše tělo funguje). Péče a výživa jednotlivých tkání spojených se svalem (páteř, kývač hlavy, kyčle, sacrum, ledviny, bránice) tak, abychom sebe vnímali jako celek. Naše oči - okno do duše a souvislosti se svalem duše.

Instrukce: volné pohodlné oblečení (pracujeme s pocity těla), ponožky, láhev vody. Vhodné je si nechat plány po kurzu otevřené, neboť práce s nejhlubším svalem může být niterný prožitek, který má léčivý účinek. Součástí kurzu je tištěný materiál.

O lektorovi