9/10 pondělí MAITREA

Bederní svaly, páteř, ledviny - síla středu

Pozor tato akce již proběhla v roce 2017. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Psoas (bederní sval) je mostem mezi dolním a horním tělem, je významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří taoisté se svalem pracovali, věděli, jak velký vliv má na naše prožívání života. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?
  • Datum: 9.10.2017
  • Čas: 18 - 21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 450 Kč
  • Kontakt: Michaela Olivie Cusanová, 732 126 023

„Uvolněné bederní svaly (psoas) umožňují volné proudění energie mezi ledvinami a srdcem. Míšení ohnivé energie srdce a energie vody, díky němuž se srdce ochlazuje a ledviny zahřívají, je předpokladem pro zachování rovnováhy mezi energiemi ohně a vody v celém těle, tedy rovnováhy jin a jang vevnitř v nás.“ Mantak Chia
Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jiným úhlem pohledu. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla?

Prožitkový seminář věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Zvláštní pozornost pak budeme věnovat spojení páteře, ledvin a bederních svalů, které tvoří náš energetický střed. Ve východní tradici se bederním svalům říká svaly duše, svaly, který spojují v našem těle nebe a zemi. Vyrůstajíc z páteře jsou v těsném kontaktu s ledvinami a navzájem se ovlivňují. Jak s tímto můžeme pracovat? Co nám toto spojení poskytuje?

Přirozenou vlastností našeho organismu a zvláště nejhlubších svalů je jakési tekutění, workshop bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne. Je velkým přínosem pro ty, které mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí...

Workshop je inspirován úžasnou prací mé učitelky Liz Koch, která se svalu věnuje již 40 let. Nebudeme se tedy zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme skrze jemné nuance pohybů vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla.

Instrukce: volné pohodlné oblečení, ponožky, uzavíratelnou láhev s pitím. Vhodné je si nechat plány po workshopu otevřené, neboť práce s nejhlubším svalem může být niterný prožitek, který má léčivý účinek. Součástí semináře je tištěný materiál.

Workshop bude nahlédnutím do středu našeho těla a návodem, jak tento střed vyživit a jak s ním pracovat. Ocení jej zejména ti, kteří trpí problémy v této oblasti, jedná se o jemná cvičení s tělem, vhodná i pro úplné začátečníky. Tato cvičení mají zároveň i schopnost nás dostat hlouběji pod kůži, dovnitř našeho těla, k vlastním zdrojům.

Tento workshop se pro Vás může stát ochutnávkou a naladěním se cestou do hlubin celovíkendového kurzu Tělo a emoce. Je to právě náš střed, který v našem vlastním vývoji vzniknul jako první. Jsme "páteřní organismus", pohybující se ve vlnách spolu s nejhlubším svalem psoatem a hluboko uloženými orgány - ledvinami, které svým tvarem připomínají semínko nebo plod. V čínské tradici ledviny uchovávájí naši životní sílu a symbolizují období prenatálu. Stávájí se důležitou součástí našeho vnímání bezpečí, stejně jako svaly bederní. Ledviny také symbolizují na rovině emocí strach nebo lásku.

O lektorovi