19/10-21/10 pátek - neděle MAITREA

Aby porod nebolel - intenzivní workshop

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Zažívat u porodu bolest jenom proto, že si myslím, že je to nutnost, která k porodu patří, je škoda. Je tu pro Vás informace, že porod, tak jak nám byl od přírody dán, nemusí být bolestivý proces. Během tří dnů vám představím ženské dovednosti, které vám budou podporou nejen pro přirozený porod.
 • Datum: 19.10.2018-21.10.2018
 • Čas: pá 18:30 - 21 hod., so 10 - 17 hod., ne 10 - 16:30
 • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
 • Cena: 2 700 Kč do 9.10. / 3.200 Kč později
 • Kontakt: Lucie S. Groverová, 777135648

Vstupní brána do života nás všech je porod. To, jakým způsobem přicházíme na svět, ovlivňuje náš život jako jedince, naši společnost, naši planetu.
Pro budoucí generace je velice nadějné, že se v současné době čím dál víc hovoří o potřebě navrátit porody a období s nimi spojené zpět do rukou žen. Jsem ráda, že se na povrch opět vynořují informace o tom, že porod není záležitost čistě fyziologická.
Mnoho let byly ženy v naší společnosti utvrzovány v tom, že porod prostě bolí. Pomoci od bolesti Vám může pouze tým odborníků, který Vám naordinuje ty nejvhodnější farmakologické prostředky…
Mnohem lepší a nadějnější jsou informace typu, že bolest u porodu existuje tak dlouho, jako existuje porod sám. Bolest u porodu je společná zkušenost pro všechny ženy. Porod je však zdravý proces a bolest u porodu je jeho pozitivní, nikoliv negativní součástí. Bolest je důležitá součást porodu. Můžete ji brát pozitivně a můžete se s ní naučit pracovat… Výborně, jsme na dobré cestě.
Opravdu se v současné době dozvíte i tyto informace, můžete si vyhledat články na toto téma, můžete zajít na kurs základní psychologické přípravy na porod…
Pro ty, které však chtějí a mohou jít ještě dál, je tu informace, že porod, tak jak nám byl od přírody dán, nemusí být bolestivý proces.
Smyslem setkání není předkládat jakýsi univerzální návod, konkurovat práci a postupům porodních asistentek, dul či jiným spřízněným profesím. Nenajdete v nich ani potravinová doporučení, fyzická cvičení…, zkrátka to, co si můžete najít v knihách mnohých úžasných autorek a autorů. Smyslem tohoto víkendu je předat osobní zkušenost a dopřát vám dostatečný prostor pro práci s vaším příběhem. Nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě samé.
Bolest u porodu a jeho celé prožívání máme každá ve svých „rukou“.

Témata, kterým se budeme teoreticky i prožitkově věnovat:

 • Práce s prožitkem vlastního porodu 

 • Porod bez bolesti - utopie či přirozenost?
 • Kdo je to ŽENA?

 • MUŽ a porod
 • Práce s tématem “rodiče”

 • Mentální trénink (vzorce chování, limbický otisk)

 • Psychická hygiena

 • Překonání překážek (strach, zlozvyky aj.)

 • Zpěv jako přirozený průvodce porodu (křik, umění vypouštění emocí)

 • Těhotenství a porod z pohledu psychosomatiky

 • Prenatální komunikace prostřednictvím intuitivní kresby

 • Moje vlastní zkušenost

Přivedla jsem na svět pět dětí.

Často jsem slýchávala, že porod bolí, a tak jsem s tím byla smířená. Porod prvního děťátka bolel. A dost. Při druhém těhotenství jsem si kladla otázku PROČ? Proč by měl být porod bolestivou záležitostí? Vždyť je to tak krásná událost. Osobně si nemyslím, že jsme přišli na svět trpět. Ptala jsem se kamarádek, ale i když to byly ženy, které rodily přirozeným způsobem nebo zkušené porodní asistentky, říkaly: "No, porod prostě bolí".
Nechtěla jsem se s tím smířit, ale je fakt, že ve mně tato informace zůstala. Domácí porod druhého dítka nejprve také bolel, ale velice rychle jsem pochopila, že musím s bolestí spolupracovat. Na začátku třetího těhotenství jsem se ale rozhodla, že kontrakce bolestivé nebudou.
Znamenalo to devět měsíců další práce na sobě.
A příchod dalších dětí byl opravdu krásný, bezbolestný zážitek....
Můžete namítnout, že ona bezbolestnost byla způsobena absolvováním předchozích dvou porodů. Není tomu tak. Ženy, které mají více dětí, velice dobře vědí, že počet porodů není zárukou hladkého průběhu. Porod prvního dítěte je určitě svým způsobem jedinečný, ale ani ten nemusí být doprovázen bolestí.
Zažívat u porodu bolest jen pro to, že si myslím, že je to nutnost, protože to k porodu prostě patří, je zbytečné…

Více informací k jednotlivým výše uvedeným tématům naleznete na:
http://luciegroverova.sweb.cz/materstvi.html

Individuální terapie:
http://www.maitrea.cz/lucie-sucha-groverova-0

O lektorovi