12/9 pondělí MAITREA

ABY POROD NEBOLEL

Pozor tato akce již proběhla v roce 2011. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Vstupní brána do života nás všech je porod. To, jakým způsobem přicházíme na svět, ovlivňuje život náš jako jedince, společnost, naši planetu...... Zažívat u porodu bolest jen pro to, že si myslím, že je to nutnost - prostě to k porodu patří - je škoda. Je tu pro vás informace, že porod tak jak nám byl od přírody dán, nemusí být bolestivý proces.
  • Datum: 12.9.2011
  • Čas: 18.00 - 21.00
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 300Kč (platba na místě před konáním akce)
  • Kontakt: 725 783 506

......Pro budoucí generace je velice nadějné, že se v současné době čím dál víc hovoří o potřebě navrátit porody a období s nimi spojené zpět do rukou žen. Jsem ráda, že se na povrch opět vynořují informace o tom, že porod není záležitost čistě fyziologická . Mnoho let byly ženy v naší společnosti utvrzovány v tom, že porod prostě bolí. Pomoci od bolesti vám může pouze tým odborníků, který vám naordinuje ty nejvhodnější farmakologické prostředky…. Mnohem lepší a nadějnější jsou informace typu, že bolest u porodu existuje tak dlouho, jako existuje porod sám. Bolest u porodu je společná zkušenost pro všechny ženy. Porod je však zdravý proces a bolest u porodu je jeho pozitivní, nikoliv negativní součástí. Bolest je důležitá součást porodu. Můžete jí brát pozitivně a můžete se s ní naučit pracovat….. Výborně, jsme na dobré cestě. Opravdu se v současné době dozvíte i tyto informace, můžete si vyhledat články na toto téma, můžete zajít na kurs základní psychologické přípravy na porod….
Pro ty, které však chtějí a mohou jít ještě dál, je tu informace, že porod tak jak nám byl od přírody dán, nemusí být bolestivý proces.

Smyslem setkání není předkládat jakýsi univerzální návod, konkurovat práci a postupům porodních asistentek, dul či jiným spřízněným profesím. Nenajdete v nich ani potravinová doporučení , fyzická cvičení…zkrátka to co si můžete najít v knihách mnohých úžasných autorek a autorů. Jejich smyslem je předat osobní zkušenost. Nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě samé.
Bolest u porodu a jeho celé prožívání máme každá ve svých „rukou“.

Z obsahu:
Porod bez bolesti - utopie či přirozenost?
Kdo je to ŽENA?
MUŽ a porod
Nejbezpečnější místo - děloha
Okamžik početí a jeho okolnosti
Mentální trénink
Psychická hygiena
Překonání překážek (strach, zlozvyky aj.)
Prozpívat se porodem
Těhotenství a porod z pohledu psychosomatiky
Prenatální komunikace
Moje vlastní zkušenost

Jsem maminkou pěti dětí.
Často jsem slýchávala, že porod bolí a tak jsem s tím byla smířená. Porod prvního děťátka bolel. A dost. Při druhém těhotenství jsem si kladla otázku PROČ? Proč by měl být porod bolestivou záležitostí? Vždyť je to tak krásná událost. Osobně si nemyslím, že jsme přišli na svět trpět. Ptala jsem se kamarádek, ale i když to byly ženy, které rodily přirozeným způsobem nebo zkušené porodní asistentky, říkaly: "No, porod prostě bolí". Nechtěla jsem se s tím smířit , ale je fakt, že ve mně tato informace zůstala. Domácí porod druhého dítka, nejprve také bolel, ale velice rychle jsem pochopila, že musím s bolestí spolupracovat. Na začátku třetího těhotenství jsem se ale rozhodla, že kontrakce bolestivé nebudou.
Znamenalo to devět měsíců další práce na sobě.
A příchod dalších dětí byl opravdu krásný, bezbolestný zážitek....
Můžete namítnout, že ona bezbolestnost byla způsobena absolvováním předchozích dvou porodů. Není tomu tak. Ženy, které mají více dětí velice dobře vědí, že počet porodů není zárukou hladkého průběhu. Porod prvního dítěte je určitě svým způsobem jedinečný, ale ani ten nemusí být doprovázen bolestí.
Zažívat u porodu bolest jen pro to, že si myslím, že je to nutnost - prostě to k porodu patří - je podle mne škoda

O lektorovi